Rusza jesienne kino samochodowe. Pierwsze pokazy już 4 września
Przejdź do fotogalerii
O tym, że Amerykanie kochają motoryzację, a historia Stanów Zjednoczonych toczy się na samochodowych kołach wie niemal każdy. Nie dziwi więc, że idea kina samochodowego powstała właśnie za oceanem i to już w połowie lat 30-tych ubiegłego wieku. Pokazy kinowe oglądane we wnętrzu własnego pojazdu stają się coraz popularniejsze również u nas, a trend na nie wzrósł w ostatnim czasie także wskutek przelewających się przez kraj kolejnych fal koronawirusa.

Amerykański wynalazek, który w Łomży zagościł w ubiegłorocznym sezonie letnim spotkał się z dużym zainteresowaniem zmotoryzowanych kinomaniaków. Chętni nowych wrażeń już teraz mogą zaplanować sobie czas na jesienne popołudnia, bowiem po wakacyjnej przerwie na parkingu przy PWSIiP na widzów czekać będzie moc atrakcji filmowych.

Pierwsze pokazy ruszają już 4 września. Będą one wyświetlane w każdą sobotę do 16 października włącznie. Podobnie jak w roku ubiegłym nie zabraknie projekcji skierowanych do dzieci i młodzieży, na które czekać będą takie kinowe przeboje jak "Mała wielka stopa", czy "Jaskiniowiec" bawiąca do łez produkcja brytyjskiego studia Aardman Animations, znanego z takich hitów jak "Uciekające kurczaki" czy "Wallace i Gromit", która tym razem przeniesie nas w czasy prehistoryczne i zapozna z…. historią powstania piłki nożnej.

Na sporą dawkę humoru liczyć mogą także dorośli kinomaniacy, dzięki amerykańskim filmom komediowo – sensacyjnym, w tym w kręconej w kilku krajach europejskich produkcji "Szpieg, który mnie kochał". Nie zawiodą się również pasjonaci historii, a to za sprawą dramatu "Zniewolony" ukazującego los czarnoskórych niewolników w XIX – wiecznej Ameryce.

Łącznie w ramach Jesiennego Kina Plenerowego zaprezentowanych zostanie 14 filmów.

Tekst: Krzysztof Fabiszewski