Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Czy fotowoltaika to dobry pomysł?

Fotowoltaika powolutku staje się czymś niemal powszechnym. Coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych i czerpanie właśnie w ten sposób energii elektrycznej. Sprawdźmy, czy jest to rzeczywiście dobry pomysł?

Sprawdź jakie masz możliwości

Osoby, które obawiają się zainwestowania w fotowoltaikę powinny wiedzieć, że istnieją przeróżne możliwości finansowania. Nie musimy posiadać całej kwoty w gotówce. Wyróżnia się dofinansowania lokalne, branżowe, a nawet czasowe. Na rynku znajdziemy wiele firm, które oferują nam wsparcie merytoryczne, jak i także formalne w poszukiwaniu odpowiedniej formy dofinansowania. Firmy zajmujące się fotowoltaiką wspierają klientów w zasadzie na każdym etapie. Od przygotowania wniosków skierowanych do zewnętrznych organów, po załatwienie wszelkich innych formalności. Wiele osób także decyduje się na nisko oprocentowany kredyt, a na leasing.

Jak widać na załączonym obrazku możliwości jest dosyć sporo. Wystarczy zorientować się w temacie.

Stań się niezależny cenowo

Fotowoltaika jest także znacznie większą niezależnością od podwyżek cen energii, w tym kosztów dystrybucji przez wiele, wiele lat. Im bardziej wzrasta sama cena energii fotowoltaicznej, tym czas zwrotu z inwestycji jest znacznie krótszy. Analiza cen energii ostatnimi czasy wskazuje wzrost sukcesywny cen elektrycznej energii. Możemy się zdecydować na ofertę z samą gwarancją ceny, ale pomimo tego nikt nam nie zagwarantuje, że zmianie nie ulegną ceny dystrybucyjne.

Fotowoltaiczna elektrownia produkuje prąd bezpośrednio na potrzeby właściciela. W związku z tym jest on w znacznie mniejszym stopniu zależy od dostawcy energii. W pierwszej kolejności do zasilenia domowych urządzeń czy też firmowych jest wykorzystywana energia, która produkowana jest przez moduły fotowoltaiczne. Nadwyżka energii wyprodukowanej zasilać powinna całkiem inne obszary, tak aby użytkownicy mogli ją wykorzystać w całości na swoje własne potrzeby. Jednak nadwyżka energii przeznaczona może być chociażby do podgrzewania wody.

Kontakt z 4oze.pl - pozyskaj więcej informacji o możliwości dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych i wiele więcej.

Niewyczerpalne źródło energii - słońce

Na sprawność fotowoltaicznej instalacji wpływa bardzo dużo czynników. Jest to rodzaj modułów, ich sama orientacja na dachu, kąt nachylenia, a do tego także procent zacieniania. Bardzo dużo osób obawia przy zakupie paneli po prostu braku wystarczającego nasłonecznienia. Pamiętajmy jednak, że nasza strefa klimatyczna tutaj nie jest żadną przeszkodą. Słońce to niewyczerpalne źródło energii darmowej, a z  kolei fotowoltaiczna instalacja produkuje nam prąd nawet w dni całkowicie zachmurzone.

Na sam koniec musimy wspomnieć, że moduły są na pewno bardziej efektywne w nieco niższych temperaturach, ponieważ w upalne dni mogą się nieco przegrzewać, a ich wydajność może spaść nieznacznie.

Moduły fotowoltaiczne są niezwykle odporne na przeróżne uszkodzenia oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne. Mamy tutaj na myśli deszcz czy też śnieg. Praca naszej instalacji fotowoltaicznej jest jedynie przerywana na noc. Z kolei wiatr ochładza moduły, co się przekłada na ich znacznie większą wydajność.