Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Dyżury spisowe rachmistrzów w mobilnych punktach spisowych
Przejdź do fotogalerii
Do końca września br. prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w nim jest obowiązkowy. W celu ułatwienia kontaktu z rachmistrzami spisowymi, w najbliższy weekend w naszym mieście uruchomione zostaną mobilne punkty spisowe.

Mobilny punkt spisowy to kolejna forma ułatwiająca udział mieszkańcom Łomży w spisie, szczególnie wygodna dla osób, które nie korzystają samodzielnie z Internetu i do których nie dotarł jeszcze rachmistrz spisowy. Będą one funkcjonowały w następujących miejscach:
· 24.07 (sobota) w godz. 15:00 – 20:00 na nadnarwiańskich bulwarach w trakcie wyścigów pychówek oraz koncertu „Szanty nad Narwią”
· 25.07 (niedziela) w godz. 10:00 – 17:00 w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma podczas kiermaszu parentingowego oraz eventu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”
Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii spisowej lub wywiad z rachmistrzem. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej https://spis.gov.pl.