Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

53 miasta wzięły udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zwyciężyło to, które "nakręciło" najwięcej kilometrów.

Punkty dla Łomży zbierało 213 rowerzystów, którzy przejechali łącznie 13389.45 km. Najdłuższą trasę przebyła drużyna „dla miasta Łomża” - 2612.32 km.

Łomżyński samorząd, podobnie jak w poprzednich latach ufundował sprzęt sportowy placówce oświatowej, która zbierze najwięcej kilometrów. Po raz trzeci będzie to Szkoła Podstawowa Nr 7 w Łomży z wynikiem 2186.68 km. Specjalne upominki otrzymają też pierwsze trzy osoby z największą liczbą kilometrów. Mieszkaniec naszego miasta, który wygrał w tej kategorii pokonał 1425.79 km

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski trwała cały czerwiec. Wzięły w niej udział 53 miasta. Zabawa polegała na pobraniu bezpłatnej aplikacji „Aktywne Miasta”, której należało używać podczas jazdy jednośladem. Przejechane kilometry przeliczane były na punkty, które utworzyły ranking.

Pierwsze miejsce w tegorocznym zestawieniu zajęła Nowa Sól, drugie Biała Podlaska, a na trzecim miejscu uplasowały się Puławy.

Ideą akcji jest przede wszystkim promowanie roweru jako zdrowego, ekologicznego i nowoczesnego środka transportu. Dzięki niej udało się ograniczyć ślad węglowy (czyli zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do środowiska) o blisko 257 ton.

Szczegółowe informacje o zakończonej już rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski znajdują się pod adresem https://www.aktywne.miasta.pl/news/453/znamyjurowerowstolicpolski2021