Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

  • Filmowy weekend
  • Filmowy weekend
Brytyjski film komediowy "Dziewczyny z St. Trinian" rozpocznie jutro tegoroczną edycję Letniego Kina Plenerowego. Miłośnicy plenerowych seansów obejrzą projekcję na leżakach w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma. Na tym nie koniec filmowych atrakcji, bowiem w sobotę 10 lipca zostanie wyświetlony – odwołany wcześniej z powodu złych warunków pogodowych – amerykański thriller "Nerve".

Światowa premiera filmu "Dziewczyny z St. Trinian" miała miejsce 10 grudnia 2007 roku w Londynie. St Trinian – legendarna szkoła dla "młodych dam". Tutaj na lekcji chemii próbuje się spirytusu, a w czasie przerwy w oparach papierosowego dymu kwitnie hazard i handel używkami. Psotne dziewczynki mają równie psotną panią dyrektor, która nie boi się skutków liberalnego wychowania. Beztroska anarchia nie trwa jednak długo. Nowy Minister Edukacji postanowi wprowadzić dyscyplinę, a bank upomni się o niespłacone długi i zagrozi zamknięciem szkoły. Ale czy są rzeczy, których boją się dziewczyny z St Trinian?

Z kolei thriller "Nerve" to propozycja kierowana do młodego pokolenia zaczynająca się od prostego pytania: jesteś Graczem czy Widzem? Z pozoru to niewinna gra online, polegająca na podejmowaniu wyzwań rzucanych przez Widzów. Jednak stawka szybko rośnie, a z nią ryzyko, które trzeba podjąć, by wygrać... czyli przeżyć.

Łomżyńskie Kino Plenerowe jest propozycją kulturalną na wakacyjne i wczesnojesienne weekendy, adresowaną do mieszkańców Łomży i turystów odwiedzających nasze miasto. Impreza – podobnie jak w roku ubiegłym – będzie realizowana w dwóch formułach: kina na leżakach i kina samochodowego.

Seanse wyświetlane we wszystkie piątkowe wieczory lipca o godz. 21.30 odbędą się w formule "leżakowego kina pod chmurką" na terenie Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma. W dwa pierwsze piątki sierpnia kino plenerowe zagości w ogródku Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" przy ulicy Krzywe Koło 1. Natomiast pozostałe projekcje w sierpniu, wrześniu i październiku dedykowane będą dla miłośników kina samochodowego. Filmy będą wyświetlane na parkingu Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości przy ul. Akademickiej w soboty, od 21 sierpnia do 16 października (oprócz 29 sierpnia w niedzielę) i poprzedzane będą filmami dla dzieci.