Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Na warsztaty pod takim hasłem zaprasza Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 2 w Łomży. Bezpłatne zajęcia są skierowane do rodziców dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym, które mają problemy z wymową i jedzeniem.

Warsztaty pod hasłem "Od jedzenia do mówienia” odbędą się 19 sierpnia br. w godzinach 13-15, w siedzibie PPP nr 2, przy ulicy Polnej 16. Poprowadzi je Katarzyna Pawelec - surdologopeda i terapeuta karmienia.

W ostatnim czasie nastąpił wzrost liczby maluchów mających trudności artykulacyjne wynikające z nieprawidłowego żucia i gryzienia pokarmów. Długie podawanie zmiksowanego jedzenia, owoce w tubkach, kubki niekapki niekorzystanie wpływają na kształtowanie się sprawności motorycznej narządów mowy. Dzieci jedzą niechętnie, wybierają produkty przetworzone, a unikają twardych. Na skutek tego, mając nieodpowiednio wypracowaną sprawność języka, warg i policzków, mówią mało, niewyraźnie oraz nieprawidłowo pod względem artykulacyjnym.

Podczas warsztatów, rodzice małych niejadków dowiedzą się m.in. skąd biorą się problemy ze spożywaniem pokarmów, jaki mają wpływ na rozwój mowy i jak zachęcić maluchy do jedzenia.

Chętni do wzięcia udziału w zajęciach mogą się na nie zapisywać dzwoniąc pod nr 86 215 – 03 – 18. Ilość uczestników jest ograniczona.