Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

W Łomży planowany jest turniej robotów Lego
Przejdź do fotogalerii
Turniej projektowania, budowania i programowania robotów LEGO na zasadach organizacji FIRST planuje zorganizować w Łomży powstające Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Łomżyńskich. Zawody, w których wystartowałyby reprezentacje szkół, miałyby zostać zorganizowane jesienią br. pod honorowym patronatem prezydenta Łomży. Mają je poprzedzić warsztaty zorganizowane w placówkach oświatowych.

Stowarzyszenie jest zakładane przez przedstawicieli Spice Gears Academy, które zajęcia budowania robotów FIRST LEGO organizuje dla dzieci w wieku od 4 do 16 lat. Oprócz wspomnianego turnieju w planach Fabryki Inicjatyw Łomżyńskich jest również organizacja różnego rodzaju wydarzeń i zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach konkursów ogłaszanych przez władze Łomży.

- To ważne, że w Łomży powstają oddolne inicjatywy, które stwarzają alternatywne możliwości spędzania czasu przez dzieci i młodzież oraz pozwalają im rozwijać ich pasje. Jako miasto jesteśmy otwarci na wszelkie ciekawe pomysły i w miarę naszych możliwości chcemy je wspierać – deklaruje prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Borysewicz podkreśla, że wszelkie nowe inicjatywy społeczno – gospodarcze, znajdujące swoje miejsce w Łomży zasługują na wyróżnienie, szczególnie w dobie trwającej pandemii. - Cieszy mnie to tym bardziej, bo mamy do czynienia z bardzo atrakcyjnym, nowoczesnym pomysłem edukacyjnym skierowanym do najmłodszych obywateli naszego miasta i ich rodziców. To ważne, aby wbrew obecnym trudnościom, podejmować działania umożliwiające rozwój przedsiębiorczości – mówi Maciej Borysewicz zauważając, że władze miasta starają się właśnie tak czynić.