Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Pamiątkowy album DIY - scrapbooking dla początkujących

Pamiątkowy album DIY (Do It Yourself, zrób to sam) ozdobiony techniką scrapbookingu to doskonały pomysł na zachowanie pięknych wspomnień. Tworzyć go możemy przez lata dla siebie i swojej rodziny lub też wręczyć w formie prezentu z przygotowanymi, wstępnymi stronami. Jedną z koncepcji na wykonanie takiego albumu jest upamiętnianie w nim ważnych wydarzeń. Stronę lub dwie poświęcamy więc konkretnemu wyjazdowi wakacyjnemu, a kolejne dwie kartki mogą opowiadać na przykład historię urodzinowego dnia albo okresu świątecznego. 

Kreatywny album DIY - jak się do tego zabrać?

Tworzenie albumu DIY rozpocząć możemy w każdym momencie. Inspiracją może być chociażby przeglądanie zdjęć z wakacji pełnych przygód. Na początek zaopatrzmy się w odpowiednią bazę, a więc najlepiej gotowy album montowany na sprężynie z barwnymi, grubymi kartkami. Oryginalnie prezentują się bazy kwadratowe. Następnie wydrukujmy ulubione fotki, które ułożone w kolejności chronologicznej opowiedzą piękną, wakacyjną historię. W zależności od wymiaru kartek albumu dobierzmy właściwe formaty fotek. Wszelkie materiały znajdziemy w sklepie Dekolo - także wstążki, cekiny czy kule styropianowe.

Dokładny plan, czy może spontaniczny układ ad hoc?

Tak czy inaczej osoby z artystyczną duszą będą z pewnością świetnie się bawić tworząc kolejne strony wyjątkowego albumu DIY! Koniecznie zaopatrzmy się w zestaw dwustronnych papierów kolorowych współgrających ze sobą nie tylko kolorystycznie, ale także wzorniczo i tematycznie. Papiery z tej samej kolekcji stworzą pożądaną harmonię tła. Nie obawiajmy się stosowania kontrastów szczególnie jeśli papier pochodzi z jednego zestawu. Pożądane jest powtarzanie wzorów na tej samej kartce. Tak więc, jeśli planujemy stworzyć w albumie DIY opowieść wakacyjną to wybierzmy na przykład papier z motywami kwiatów, słońca, czy o tematyce morskiej. Papiery nakładajmy na siebie warstwowo. Niech tło dla najpiękniejszych zdjęć będzie bogate i niepowtarzalne.

Unikalny album DIY - co jeszcze będzie nam potrzebne?

Przygotowywany przez nas album DIY powinien być nie tylko oryginalny, ale również wykonany bardzo estetycznie. W precyzyjnym cięciu papieru pomoże nam nożyk, którego należy używać na macie samogojącej. Mata tego typu posiada liczne podziałki, które dodatkowo ułatwiają dokładne przycinanie. Jeśli działania DIY sprawiają Ci tak dużo radości, że pragniesz często do nich wracać to wówczas najrozsądniej będzie zainwestować w profesjonalny trymer do cięcia papieru.

Do mocowania papierów oraz zdjęć używać można zarówno kleju, jak i cienkich taśm dwustronnych oraz dystansowych kostek 3D o różnej grubości. W tym ostatnim przypadku uzyskamy fascynujący efekt subtelnych wypukłości. Jeśli zależy nam na tym, by zdjęcia nie były trwale przytwierdzone to najlepiej jest zdecydować się na wkładanie ich do przyklejonych narożników.

Strony albumu DIY warto dodatkowo dekorować tematycznymi elementami obrazkowymi, ciekawymi wzorami tekturowymi, czy też nawet perełkami w płynie. Przydatne okażą się na pewno ozdobne dziurkacze oraz stemple. Tajemniczo w albumie DIY prezentują się rozmaite kieszonki oraz otwierane kartki. Nie zapomnijmy o zamieszczeniu w nim osobistych pamiątek. Mogą to być chociażby elementy map, bilety wstępu, czy też na przykład części wakacyjnych pocztówek. Wszystkie chwyty dozwolone!