Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Kombinezony noszą pracownicy firm budowlanych, służb drogowych, organów ścigania, przedsiębiorstw handlowych i wielu innych organizacji. Czasami potrzeba specjalnego sprzętu roboczego wynika bezpośrednio z aktów prawnych, a czasami z inicjatywy pracodawcy.

Dlaczego potrzebujesz kombinezonu:

Ochrona personelu. Odzież robocza może chronić przed kurzem, roztworami chemicznymi, wysokimi lub niskimi temperaturami, wodą, wiatrem, porażeniem prądem i innymi negatywnymi czynnikami.

Wygoda podczas pracy. Wygodny mundur zwiększa produktywność personelu. Dla niektórych specjalistów nawet niewielka niedogodność znacząco wpływa na szybkość pracy i zwiększa ryzyko wypadków.

Budowanie poczucia przynależności. Kombinezony dla pracowników są bardzo ważne, nawet jeśli nie wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo. Pracownicy noszący markowe mundury zwykle czują się częścią firmy. To z kolei zwiększa ich odpowiedzialność i produktywność.

Wzmocnienie wizerunku firmy. Zgrabna odzież robocza zapewnia reprezentacyjny wygląd personelu, pomaga kształtować wizerunek odnoszącej sukcesy, szanowanej firmy.

Kombinezony oraz inne rodzaje odzieży roboczej i ochronnej dostępne są na stronie BHP Nawigator - zobacz więcej.

Cechy odzieży roboczej dla różnych branż:

Kombinezon może więc pełnić różne funkcje - od poprawy bezpieczeństwa po reklamę firmy. Dlatego istnieje wiele zawodów, w których potrzebna jest odzież robocza. Odzież robocza dla każdej branży ma swoją specyfikę i określony zestaw właściwości ochronnych.

Odzież robocza i ochronna - kto jej potrzebuje i dlaczego?

Do czego służy odzież robocza?

Do pracy na zewnątrz: 

Specjaliści z sektora mieszkaniowego i użyteczności publicznej, organy ścigania, służby drogowe, transport i inne branże spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu. Do takich zawodów wymagany jest sprzęt ściśle odpowiadający strefie klimatycznej i porze roku.

Do czego służy odzież robocza latem? W ciepłym sezonie mundur/kombinezon chroni przed słońcem, opadami atmosferycznymi, wiatrem, zanieczyszczeniami. Dlatego musi dobrze przepuszczać powietrze, szybko wysychać i być łatwy do mycia. Modele wielosezonowe są cieplejsze, często wodoodporne.

Zimą na pierwszy plan wysuwają się właściwości termoizolacyjne odzieży. Ponadto modele izolowane muszą być odporne na wiatr i wodę, praktyczne i wygodne w noszeniu. Ważne jest, aby izolacja nie była zbyt ciężka i nie przeszkadzała w normalnej pracy.

Jeśli specjalista pracuje na zewnątrz w warunkach ograniczonej widoczności, wymagana jest odzież ostrzegawcza. Naszywane są na nią paski materiałów odbijających światło (na przykład od reflektorów). Główna część uszyta jest z tkaniny w jasnych kolorach.

Kiedy należy nosić odblaskowe ubrania? Taki sprzęt jest używany na ulicy nie tylko w ciemności, ale także w ciągu dnia. W nocy zwiększa bezpieczeństwo dzięki odblaskom, a w dzień poprawia widoczność osoby dzięki jasnemu kolorowi tła. Dlatego forma sygnału jest niezbędna dla pracowników pracujących na drogach, parkingach lub innych obiektach z poruszającymi się pojazdami.

Do pracy w pomieszczeniach

Personel pracujący w ogrzewanych pomieszczeniach również nosi odzież roboczą. Mogą jej potrzebować specjaliści firm sprzątających, placówek medycznych, handlu, przedsiębiorstw produkcyjnych.

Dlaczego potrzebujemy kombinezonu na produkcji i w innych obszarach:

Chroni przed atakiem chemicznym. W niektórych zakładach produkcyjnych, w laboratoriach chemicznych, personel może mieć stczność z roztworami kwasów, zasad itp. Specjalne kombinezony, fartuchy, rękawice chronią przed kontaktem z agresywnymi substancjami.

Zapewnia wygodę: praca może być komfortowa w wysokiej jakości odzieży roboczej przez cały dzień.

Chroni przed ogólnymi zanieczyszczeniami przemysłowymi - kurzem, drobnymi wiórami itp.

Kombinezony do pomieszczeń dobierane są z uwzględnieniem konkretnych czynników szkodliwych i warunków pracy. Na przykład właściwości higieniczne tkanin są szczególnie ważne dla pracowników medycznych, a wodoodporność materiałów jest dla personelu firm sprzątających.

Kombinezon firmowy: kto tego potrzebuje i dlaczego?

Czy personel biurowy potrzebuje kombinezonu? Przeważnie odpowiemy przecząco na to pytanie. Jednak wiele firm nadal używa w takich przypadkach specjalnego munduru korporacyjnego. Różni się od klasycznej odzieży roboczej swoją główną funkcją: nie jest ochroną, ale kreowaniem określonego wizerunku pracownika.

Funkcja reklamy dla korporacji jest równie ważna, jak funkcja ochronna. Dlaczego więc potrzebujesz munduru:

Dyscyplina pracowników. Specjalny mundur pomaga skupić się na pracy.

Promuje markę. Poza tym można nanosić na ubrania: logo, slogany, przekazy reklamowe. Dlatego każdy ubrany w nią pracownik działa na rzecz promocji firmy.

Odzwierciedla osobowość firmy. Mundury są często projektowane i szyte na zamówienie. Pozwala to w pełni wykorzystać korporacyjną kolorystykę i inne elementy korporacyjnego stylu.

Pomaga klientom. Osoba w markowym stroju jest zawsze widoczna, więc łatwo się z nią skontaktować.

Można używać różnych rodzajów odzieży firmowej. Wybór zależy od tego, do czego służyć ma odzież robocza. Na przykład, aby wizualnie wyróżnić pracownika w tłumie, czasami wystarczy krawat lub inny mały dodatek.