Łomżyńska komenda żegna Sabę - po 10 latach tropienia odchodzi na emeryturę

FOT. KMP w Łomży
W Komendzie Miejskiej Policji w Łomży zakończył się ważny rozdział. Saba - 12-letni owczarek niemiecki, znany służbowo jako Kalila, po 10 latach pracy schodzi ze służby i przechodzi na zasłużoną emeryturę. Przez ten czas pomagała w szukaniu osób zaginionych i tropieniu sprawców przestępstw oraz wykroczeń.
Saba należała do psów patrolowo-tropiących, które w policyjnej robocie liczą się szczególnie mocno. Jak podaje Policja, przez 10 lat była jednym z najważniejszych wsparć dla łomżyńskich funkcjonariuszy, a jej praca przyniosła wiele skutecznych akcji zakończonych odnalezieniem osób zaginionych oraz ustaleniem sprawców zdarzeń.
Przez pierwsze 7 lat służby pracowała z aspirantem sztabowym Adamem Kopczewskim. Po jego odejściu na emeryturę trafiła pod opiekę aspiranta sztabowego Marcina Goska. To właśnie z nim pożegnała się dziś z innymi przewodnikami z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.
Na zakończenie służby Saba jeszcze raz przećwiczyła posłuszeństwo. Razem ze swoimi opiekunami wykonała też elementy obrony przewodnika i ataku. Według relacji policji wszystkim towarzyszyło sporo radości i sentymentalnych wspomnień. Koledzy przewodnicy obdarowali emerytów prezentami, a dla Saby przygotowali także smaczki w podziękowaniu za wspólną służbę.
Od teraz czworonożna funkcjonariuszka będzie żyła w domu i pod opieką swojego pierwszego przewodnika. To pożegnanie pokazuje, jak wielką rolę w policyjnej codzienności odgrywają psy służbowe - i jak mocno potrafią zapracować na spokojną emeryturę.
na podstawie: Policja Łomża.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Łomży). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

W Łomży bez wpisu nie przejdzie. Najem krótkoterminowy musi trafić do ewidencji

Znane głosy wróciły nad Narew. Wielka gala zamknęła Muzyczne Dni

Sofia Casanova wróciła do Drozdowa. Dwa dni rozmów o pisarce i świadku epoki

2,5 promila, zakaz i kolizja w Rydzewie - kierowca Iveco trafił przed sąd

Prawie 13 mln zł na trzy inwestycje w Łomży. Pieniądze pójdą na szkołę, energię i park

Ćwierć wieku pracy w Czerwonym Borze. To już jedna z największych jednostek w regionie

Przejazd przy Poznańskiej będzie zamknięty dłużej. Padła nowa data

Przejazd przy Poznańskiej nie zostanie otwarty. Autobusy nadal pojadą objazdami

W MPK Łomża przeszkolono pracowników z cyberbezpieczeństwa. Chodzi o NIS2

Mieszkaniec osiedla sam skosił trawnik. Spółdzielnia wezwała policję

Przejazd przy Poznańskiej znów otwarty. Autobusy wracają na stałe trasy

Nowe zasady dla kandydatów do kursu technika pożarnictwa już zatwierdzone

Strusia znika z trasy. Poznańska ma wrócić do ruchu już w lipcu

Nigdy nie miał prawa jazdy, a i tak jechał Hondą - kara była dotkliwa
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Michała Archanioła w Łomży - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Sąd Okręgowy w Łomży - kontakt, godziny, opłaty i dostępność
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Łomży - kontakt, zgłoszenia padnięć, paszporty dla zwierząt
- Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży - kontakt, bilety, trasy i rozkłady
- Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Białymstoku Delegatura w Łomży - kontakt, godziny, sprawy zabytkowe
- Parafia NMP Częstochowskiej w Łomży - msze, kancelaria, adres
