Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

W niedzielę 11 października 2020 roku o godzinie 19:00 w Łomżyńskiej Katedrze odbędzie się uroczysty koncert wieńczący XVI Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum et Musica”. Wystąpi Chór Katedry Warszawsko-Praskiej „MUSICA SACRA” pod kierownictwem Pawła Łukaszewskiego. Przy organach zasiądzie Łukasz Farcinkiewicz. Natomiast o godzinie 16:00 chór wystąpi w Kościele pw. Krzyża Św. w Łomży dokonując oprawy Mszy Świętej. Wstęp wolny. Bezpośrednia transmisja koncertu na www.facebook.com/filharmonialomza.

Chór MUSICA SACRA powstał w 2002 roku. Od roku 2004, na mocy dekretu JE Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia funkcjonuje jako Chór Katedry Warszawsko-Praskiej. Zespół prowadzi działalność koncertową w kraju i za granicą i ma na swym koncie występy w Luksemburgu, Niemczech, Francji, Włoszech i USA, realizacje nagrań telewizyjnych, a także projektów operowych – Straszny Dwór Stanisława Moniuszki na deskach Rosemont Theatre w Chicago. Chór nagrał i wydał jedenaście płyt CD, z których pięć otrzymało nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego FRYDERYK. Dyrektorem artystycznym chóru jest jego założyciel Paweł Łukaszewski.

Paweł Łukaszewski to kompozytor i dyrygent, który za swoją twórczość kompozytorską otrzymał wiele nagród i wyróżnień w Polsce i za granicą. Jego utwory wykonywane były na ponad 100 festiwalach w kraju i za granicą i są zarejestrowane na ponad 120 polskich i zagranicznych płytach CD.

W programie koncertu znajdą się dzieła sakralne między innymi Gabriela Faure, Edwarda Elgara i Francisa Poulenca, Ivo Mortelmansa

Więcej informacji o koncercie:
http://www.filharmonia.lomza.pl/wydarzenia/najblizsze-koncerty/item/622-uroczyste-zakonczenie-festiwalu.html

Przypominamy o zasadach bezpiecznego korzystania z wydarzeń kulturalnych organizowanych przez FKWL:
http://filharmonia.lomza.pl/filharmonia/regulamin-uczetnikow-koncertow-covid-19.html