Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 22 latka podejrzanego o uszkodzenie elementu wentylacyjnego fontanny i drzewka znajdującego się w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży. Do zdarzenia doszło w maju 2020 r. Straty oszacowano na ponad 1100 złotych.

Bardzo często wizerunek sprawców przestępstw i wykroczeń rejestrowany jest przez kamery monitoringu. To pozwala na zatrzymanie podejrzanych i pociągnięcie ich do odpowiedzialności karnej.
Zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki podkreśla, że nowa infrastruktura jest budowana w naszym mieście po to, by jak najlepiej służyła mieszkańcom. - Przedstawiony na nagraniu przypadek jest przykładem nagannego zachowania. Dobrze, że dzięki monitoringowi miejskiemu udaje się namierzyć sprawców tego typu aktów wandalizmu - mówi Andrzej Garlicki apelując o to, byśmy wszyscy dbali o dobro wspólne.
W przypadku zniszczeń w łomżyńskim parku, nagranie z monitoringu pozwoliło na przedstawienie zarzutu 22 latkowi. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Ta sytuacja dowodzi, że osoby dopuszczające się przestępstw czy wykroczeń, nie mogą czuć się bezkarnie.

foto i wideo: www.lomza.policja.gov.pl