Zbiór konkretnych korzyści z posiadania strony internetowej przez firmę

Bez wątpienia strona internetowa pozwala zwiększyć sprzedaż oraz dotrzeć do szerokiego grona nowych klientów. Jakie powody przemawiają za tym, aby założyć firmową stronę internetową i dlaczego warto skorzystać z profesjonalnych usług przedsiębiorstw takich jak agencja marketingu internetowego Oto kilka istotnych argumentów, które pozwolą przekonać nawet najbardziej sceptycznych właścicieli firm.

Łatwy kontakt

Strona www przygotowana według najnowszych rozwiązań i w zgodzie z najnowszymi standardami pozwala na stworzenie nowych, łatwiejszych sposobów na nawiązanie kontaktu potencjalnego klienta z firmą. Przykładem może być prosty formularz kontaktowy lub czat online, który umożliwia bezpośredni kontakt z obsługą firmy.

Zwiększona wiarygodność

Na witrynie firmowej można opublikować dokładne dane firmy, wraz z jej adresem, numerem NIP, KRS i REGON. W ten sposób w oczach klientów firma zyskuje większą wiarygodność. Wszelkie potrzebne informacje potencjalni klienci mają na wyciągnięcie ręki, więc tym samym wzbudza to zaufanie i zachęca do skorzystania z usług.

Łatwy sposób podawania informacji

W dzisiejszych czasach strony internetowe oparte są w większości na systemach CMS, czyli zarządzania treścią. W łatwy i szybki sposób można edytować poszczególne strony, dodawać nowe zdjęcia i rozbudować stronę o nowe działy. Nie jest do tego potrzebna żadna specjalistyczna wiedza, a więc tego typu działania nie generują dodatkowych kosztów związanych z wynajęciem kogoś do obsługi witryny internetowej.

Dostępność 24 godziny na dobę

Strona firmowa jest dostępna o każdej porze dnia i nocy oraz oferuje taką samą funkcjonalność – można za pośrednictwem witryny uzyskać szczegółowe informacje o firmie, przejrzeć bogatą ofertę produktów lub zrealizować zamówienie w sklepie internetowym. Z tego też powodu potencjalny klient może przeglądać witrynę o najwygodniejszej dla niego porze.

Globalny zasięg

Niektóre agencje marketingowe, które mają w swojej ofercie tworzenie stron internetowych dla firm oferują również możliwość przygotowania witryny w wielu językach. W ten sposób firma w łatwy sposób może otworzyć się na klientów za granicą i zdobywać nowe rynki zbytu, a także nawiązywać międzynarodowe relacje biznesowe oraz dzielić się wiedzą.

Nowy sposób sprzedaży

Strona internetowa zintegrowana ze sklepem internetowym udostępnia nowoczesne metody sprzedaży. Klient dodaje do wirtualnego koszyka wybrane produkty, dokonuje płatności przez internet, a w godzinach pracy firmy jeden z pracowników przetwarza zamówienie.