Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Dzieci tracą mleczaki, a wtedy odrastają im stałe zęby. Dorośli tracą stałe zęby, a wtedy odrastają im… No właśnie nic im nie odrasta. Ratunku dostarcza nam protetyka! Warszawa to miasto, w którym dorobiłem się swojej pierwszego implantu zębowego. Później były inne miasta, kraje. Inne implanty. Ale ten pierwszy, gabinet protetyki stomatologicznej na warszawskim Żoliborzu, zawsze wspominam z wyjątkowym sentymentem. Zawsze miałem słabe zęby, a wtedy właśnie zrozumiałem, jak ważna jest szybka reakcja w przypadku utraty zęba.

Dlaczego tracimy zęby?

Zęby tracimy z różnych przyczyn. Wypadają z wiekiem na przykład obluzowują się w dziąsłach, czasem tracimy je w wypadkach lub w skutek chorób, a zdarzają się przypadki, kiedy decydujemy się na ich ekstrakcję z przyczyn estetycznych, bo ząb rośnie krzywo lub nadmiernie zniszczyła go próchnica. Ważne, aby pozostawać w stałym kontakcie z pracownią stomatologiczną, na bieżąco poddawać się regularnym przeglądom dentystycznym oraz dbać o właściwą higienę jamy ustnej. Bywa też tak, że nasze zęby są słabe w związku z uwarunkowaniami genetycznymi i jak to się potocznie mówi „taka ich uroda”.

Dlaczego należy jak najszybciej zastępować utracone zęby protezami dentystycznymi?

Posiadanie braków w uzębieniu jest uciążliwe przede wszystkim z powodu negatywnego wpływu na układ żucia i powstawaniu trudności z przeżuwaniem pokarmów. Jeśli straci się chociaż jeden ząb, zęby sąsiadujące z luką po nim zaczną przesuwać się w stronę pustego miejsca. Takie przesuwanie się zębów doprowadza najczęściej do niekorzystnych zmian w wyglądzie twarzy, na przykład w wyniku zapadania się policzków. Wargi mogą zrobić się wąskie i wyprostowane, mogą też pojawić się bruzdy na twarzy, zwłaszcza w okolicy wokół ust. Zgryz może przestać pasować , w wyniku czego spowodowany zostanie uraz dla szczęk i zębów, a płytka nazębna odbudowuje się łatwej. Przesunięte czy pochylone zwiększają ryzyko próchnicy i chorób dziąseł!

Powstania nawet pojedynczego braku w uzębieniu nie można więc bagatelizować! Najbezpieczniej będzie od razu trzeba zgłosić się do protetyka, który dobierze najlepszą w danym przypadku metodę odbudowy utraconego zęba lub zębów. Współczesna protetyka stomatologiczna jest w stanie się zająć uzupełnieniem zarówno pojedynczych, jak i mnogich braków w uzębieniu.

Warto zadbać o swój komfort i wybrać protetyka blisko swojego miejsca zamieszkania. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych, dla których przemieszczanie nie może być uciążliwe. Osoby takie są często również nieufne, dlatego dobrze, aby gabinet stomatologiczny znajdował się w bliskiej, dobrze znanej okolicy. Na szczęści usługi protetyczne stosunkowo łatwo dostępne i wysokiej jakości usługę protetyki możesz znaleźć na przykład na moim ukochanym i tak dobrze zapamiętanym gabinecie protetycznym na warszawskim Żoliborzu. Protetyk doradzi, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze, ponieważ właściwe leczenie protetyczne zależy od wybranej metody odbudowy utraconych zębów. Zależy czy będziesz potrzebować czegoś na stałe czy na ruchomego. Wszystko zależy od twoich potrzeb i stylu życia. Protetyk w Warszawie świetnie poradzi sobie nie tylko z konsultacją, ale też z wykonaniem zabiegu.

Warto pomyśleć o wizycie w takim miejscu, kiedy szukamy pomocy. Uśmiech to prawdziwa wizytówka człowieka, nie warto z niej rezygnować! Braki w uzębieniu zostaną szybko uzupełnione, a nasze zęby będą zachwycać każdego.

Kiedy należy skorzystać z protez zębowych?