20-latek pędził 124 km/h. Kontrola w gminie Miastkowo zakończyła się utratą prawa jazdy

FOT. Policja Łomża
Kierowca Volkswagena przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Policjanci zatrzymali go we wtorek wieczorem w Zaruz iu na terenie gminy Miastkowo. 20-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące i dostał 1500 zł mandatu.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży kontrolowali, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości. W Zaruz iu zatrzymali do kontroli Volkswagena prowadzonego przez mieszkańca gminy Miastkowo.
Na tym odcinku drogi poza terenem zabudowanym obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. Kierowca jechał o 54 km/h szybciej, czyli poruszał się z prędkością 124 km/h. 20-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące, a policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 1500 zł oraz dodatkowe punkty karne.
To nie była drobna pomyłka za kierownicą, lecz prędkość, która na drodze jednojezdniowej może w kilka sekund zmienić zwykłą kontrolę w sprawę o poważne skutki. Policja przypomina, że nadmierna prędkość pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
Od 3 marca obowiązują przepisy, zgodnie z którymi funkcjonariusze zatrzymują prawo jazdy na trzy miesiące również kierowcom, którzy przekroczą prędkość o ponad 50 km/h poza obszarem zabudowanym. Dotyczy to dróg jednojezdniowych dwukierunkowych, z wyjątkiem autostrad i dróg ekspresowych.
Kierowca, który mimo trzymiesięcznego zatrzymania uprawnień ponownie wsiądzie za kierownicę, może całkowicie stracić prawo jazdy. Policjanci z Łomżyńskiej drogówki apelują o rozsądek i dostosowanie prędkości do obowiązujących ograniczeń.
na podstawie: KMP w Łomży.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Łomża). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

20-latek pędził 124 km/h. Kontrola w gminie Miastkowo zakończyła się utratą prawa jazdy

761 badań i trzy osoby po alkoholu. Trzeźwy Poniedziałek ujawnił problem

Święto pułkowe w Łomży. Awanse i odznaczenia dla żołnierzy

Pamięć o obrońcach Ojczyzny połączyła samorządowców, wojsko i kombatantów

Letnie Kino Plenerowe wraca do Łomży. Na początek thriller od 16 lat

Hołd dla żołnierzy w Łomży. Uroczystość przed pomnikiem 33. pułku

Święto łomżyńskiego pułku. Za defiladą stoi praca, której nie widać
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I): Lechia Tomaszów Mazowiecki – ŁKS Łomża 5:2](/images/mecz/thumbnails/lechia-tomaszow-mazowiecki-lks-lomza-14082026-52.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I): Lechia Tomaszów Mazowiecki – ŁKS Łomża 5:2

Przy jednym stole w Łomży. Rozmowy o służbie i wojskowej przyszłości

Biały proszek na stole w mieszkaniu w Łomży. Dwoje zatrzymanych

Wojskowy sprzęt, łuki i grochówka. Piknik militarny w Łomży

Zmieniły się godziny dyżurów pomocy prawnej w Łomży

Hiszpańskie rytmy zabrzmią w Drozdowie. Flamenco u Lutosławskich

Nowa hala dla autobusów MPK w Łomży. Budowa już ruszyła
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Bożego Ciała w Łomży - msze, kancelaria, sakramenty
- Urząd Skarbowy w Łomży - kontakt, godziny, wizyty i sprawy online
- Parafia św. Brunona z Kwerfurtu w Łomży - msze, kancelaria, kontakt
- Biuro Powiatowe ARiMR w Łomży - kontakt, adres i godziny obsługi
- Straż Miejska Łomży - kontakt, godziny pracy biura i Karty Parkingowe
- WIOŚ Białystok Delegatura w Łomży - kontakt, adres, sprawy
