Psy z całego Podlasia ćwiczyły tropienie narkotyków na stadionie w Łomży

FOT. Policja Łomża
Na łomżyńskim stadionie pojawili się przewodnicy psów służbowych z całego garnizonu podlaskiego i ich czworonożni partnerzy. Tym razem ćwiczono wyszukiwanie zapachów środków odurzających, a zadania przygotowano tak, by jak najbliżej przypominały realną służbę.
Przewodnicy psów służbowych systematycznie sprawdzają formę i umiejętności swoich psów, bo w terenie liczy się szybka reakcja i pewność działania. Czworonogi, które na co dzień pracują z policjantami, są szkolone do wykrywania narkotyków, materiałów wybuchowych, odnajdywania osób zaginionych, a także zwłok ludzkich.
Podczas tego szkolenia funkcjonariusze skupili się na użytkowej pracy psów przy wyszukiwaniu zapachów środków odurzających. Ćwiczenia odbyły się dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży, a scenariusz szkolenia oparto również na przeszukiwaniu środków komunikacji publicznej. Policjanci i ich psy musieli więc pracować w warunkach, które miały sprawdzić ich przygotowanie do działań w terenie.
Takie zajęcia nie są dodatkiem do służby, tylko jej ważną częścią. To właśnie zgrany duet człowieka i psa decyduje później o skuteczności kontroli, przeszukania i reakcji na zagrożenie - bez tego nawet najlepiej zaplanowane działania tracą tempo i precyzję.
na podstawie: KMP w Łomży.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Łomża). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Przy jednym stole w Łomży. Rozmowy o służbie i wojskowej przyszłości

Biały proszek na stole w mieszkaniu w Łomży. Dwoje zatrzymanych

Wojskowy sprzęt, łuki i grochówka. Piknik militarny w Łomży

Zmieniły się godziny dyżurów pomocy prawnej w Łomży

Hiszpańskie rytmy zabrzmią w Drozdowie. Flamenco u Lutosławskich

Nowa hala dla autobusów MPK w Łomży. Budowa już ruszyła

Siedział między regałami i machał rękami. Policja odkryła 9 zarzutów

Upadł motocyklem na Alei Legionów. Miał blisko 1,2 promila

Pożar był tylko scenariuszem. Strażacy ćwiczyli w Starym Bożejewie

Święto Wojska Polskiego w Łomży z apelem, mszą i piknikiem

Droga w Młyniku zmieni się nie do poznania. Umowa już podpisana

Koc pod balkonem i sekundy na wagę życia. Łomżyńska czwórka uratowała dziecko

Na najstarszym cmentarzu w Łomży zapłonęły światła pamięci

Policja sprawdziła 128 pojazdów. Aż 109 przypadków przekroczenia prędkości
Przydatne dane teleadresowe
- Nadzór Wodny w Łomży - kontakt, pozwolenia wodnoprawne, opłaty
- Archiwum Państwowe w Białymstoku Oddział w Łomży - kontakt, usługi i lokalizacje
- Powiatowy Urząd Pracy w Łomży - kontakt, godziny, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
- MPEC Łomża - kontakt, taryfa, przyłącza i historia przedsiębiorstwa
- Zarząd Dróg Powiatowych w Łomży - kontakt, zezwolenia na zajęcie pasa drogowego, zjazdy
- ZUS Inspektorat w Łomży - kontakt, godziny, sprawy online i zasięg terytorialny
