Łomża zrobi bibliotekarską pauzę - w sobotę 2 maja nikt nie wypożyczy książek

FOT. Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży
W Łomży ten majowy weekend przyniesie drobną zmianę w codziennym rytmie miasta. 2 maja 2026 r. (sobota) wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej będą zamknięte, więc warto zaplanować wizytę wcześniej, jeśli ktoś liczył na książkowe łowy 📚
- Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży robi przerwę na sobotę 2 maja
- Które placówki będą zamknięte i gdzie trzeba odłożyć wizytę
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży robi przerwę na sobotę 2 maja
To krótka, ale ważna informacja dla wszystkich, którzy korzystają z łomżyńskiej biblioteki na co dzień - od stałych bywalców wypożyczalni po rodziców wpadających po lektury dla dzieci. W sobotę 2 maja 2026 r. żadna z miejskich placówek nie obsłuży czytelników, więc wszelkie biblioteczne sprawy trzeba załatwić wcześniej albo odłożyć na kolejny dzień otwarcia.
W praktyce oznacza to jeden wspólny dzień przerwy dla całej sieci. Tego dnia zamknięte będą zarówno główne działy, jak i filie rozsiane po mieście. Dla wielu mieszkańców to może być po prostu sygnał, żeby przed długim weekendem sprawdzić, czy na półce nie czeka książka do oddania albo czy domowa lista lektur nie wymaga jeszcze jednego wypadu do biblioteki.
Które placówki będą zamknięte i gdzie trzeba odłożyć wizytę
Nieczynne będą: Wypożyczalnia i Czytelnia przy ul. Długiej 13, Oddział dla Dzieci i Dział Zbiorów Specjalnych przy ul. 3 Maja 6a, Filia nr 1 przy ul. Polnej 16, Filia nr 4 przy ul. Spółdzielczej 31 oraz Filia nr 6 przy ul. Małachowskiego 1 lokal 3.
To oznacza, że przez całą sobotę 2 maja 2026 r. nigdzie w sieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży nie da się skorzystać z wypożyczeń ani odwiedzić czytelni. Jeśli biblioteczna wizyta jest w planach, najlepiej zrobić ją przed tym terminem albo przełożyć na później.
na podstawie: MBP w Łomży.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Hołd dla żołnierzy w Łomży. Uroczystość przed pomnikiem 33. pułku

Święto łomżyńskiego pułku. Za defiladą stoi praca, której nie widać
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I): Lechia Tomaszów Mazowiecki – ŁKS Łomża 5:2](/images/mecz/thumbnails/lechia-tomaszow-mazowiecki-lks-lomza-14082026-52.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I): Lechia Tomaszów Mazowiecki – ŁKS Łomża 5:2

Przy jednym stole w Łomży. Rozmowy o służbie i wojskowej przyszłości

Biały proszek na stole w mieszkaniu w Łomży. Dwoje zatrzymanych

Wojskowy sprzęt, łuki i grochówka. Piknik militarny w Łomży

Zmieniły się godziny dyżurów pomocy prawnej w Łomży

Hiszpańskie rytmy zabrzmią w Drozdowie. Flamenco u Lutosławskich

Nowa hala dla autobusów MPK w Łomży. Budowa już ruszyła

Siedział między regałami i machał rękami. Policja odkryła 9 zarzutów

Upadł motocyklem na Alei Legionów. Miał blisko 1,2 promila

Pożar był tylko scenariuszem. Strażacy ćwiczyli w Starym Bożejewie

Święto Wojska Polskiego w Łomży z apelem, mszą i piknikiem

Droga w Młyniku zmieni się nie do poznania. Umowa już podpisana
Przydatne dane teleadresowe
- Straż Miejska Łomży - kontakt, godziny pracy biura i Karty Parkingowe
- Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża - kontakt, świadczenia i pomoc dla rodzin
- KRUS Łomża - kontakt, godziny i obsługiwane gminy
- Powiatowy Urząd Pracy w Łomży - kontakt, godziny, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Łomży - kontakt, zgłoszenia padnięć, paszporty dla zwierząt
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łomży - kontakt, JRG, sprawy prewencyjne
