Łomża sadzi historie - 25. Dni Literatury Dziecięcej wracają do biblioteki

FOT. MBP w Łomży
W Łomży kwiecień od lat ma swój literacki rytm, a Miejska Biblioteka Publiczna znów rozkłada przed najmłodszymi cały wachlarz książkowych spotkań. Od 2 do 30 kwietnia w kilku bibliotecznych punktach miasta będzie się działo sporo - od rozmów o książkach, przez teatr, po konkursy, które potrafią porwać nawet dzieci, które zwykle wolą biegać niż siedzieć z nosem w lekturze.
- Cypryjskie hasło dobrze pasuje do dziecięcej wyobraźni
- Dni Literatury Dziecięcej rozleją się po czterech bibliotekach miasta
Cypryjskie hasło dobrze pasuje do dziecięcej wyobraźni
- edycja Dni Literatury Dziecięcej startuje 2 kwietnia - dokładnie w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, czyli w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena. To nieprzypadkowa data: biblioteka od 25 lat korzysta z tego święta, żeby przypominać, że dobra historia potrafi zakiełkować naprawdę szybko 🌱📚
Tegoroczne przesłanie przyszło z Cypru, od tamtejszej sekcji IBBY. Brzmi jak zdanie, które warto zabrać na cały miesiąc:
“Sadźcie historie, a świat zakwitnie”
Przy takim haśle łatwo zrozumieć, dlaczego organizatorzy mówią o własnym „ogrodzie opowieści”. W praktyce chodzi o to, by dzieciaki nie tylko słuchały książek, ale też wchodziły z nimi w żywy kontakt - przez zabawę, rozmowę i spotkanie z ludźmi, którzy literaturę potrafią przekazać z energią.
25. Dni Literatury Dziecięcej rozleją się po czterech bibliotekach miasta
W jubileuszowej edycji udział biorą: Oddział dla Dzieci przy ul. 3 Maja 6A, Filia nr 1 przy ul. Polnej 16, Filia nr 4 przy ul. Spółdzielczej 31 oraz Filia nr 6 przy ul. Małachowskiego 1 lokal 3. To właśnie tam przez cały kwiecień pojawią się spotkania przygotowane przez bibliotekarki i zaproszonych gości.
W programie znalazły się m.in. spotkanie autorskie z Agnieszką Topczewską-Pińczuk, autorką serii „Przygody Kyre” o bezpieczeństwie cyfrowym, a także spotkanie z aktorami Teatru Lalki i Aktora w Łomży - Beatą Antoniuk i Piotrem Rodakiem. Do tego dochodzą inspirujące spotkania czytelnicze, baśniowe wydarzenie dla przedszkolaków z okazji Andersenowskiego święta, konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych, mini-konkursy czytelnicze i inne okazjonalne propozycje.
To ten typ miejskiego programu, który naprawdę pracuje na nawyk czytania - nie przez wielkie słowa, tylko przez kontakt dzieci z książką, opowieścią i sceną. A że wszystko dzieje się w znajomych bibliotecznych miejscach, łatwiej tam po prostu wejść i dać się wciągnąć.
na podstawie: Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (MBP w Łomży). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Międzynarodowe święto Łomży. W Hali Kultury padły mocne słowa o współpracy

Hip-hop przejął muszlę w Łomży. Tysiące młodych na festiwalu

DUALITY w Hali Kultury. W Łomży zabrzmi pogranicze i elektronika

Po 30 latach kolej wraca do Łomży. Padły słowa o sukcesie i cierpliwości

16-latek bez uprawnień na niezarejestrowanym motocyklu, matka dostała mandat

Pociągi wracają do Łomży. Na Starym Rynku ruszy wielki piknik

Koniec z częścią papierów przy rejestracji aut. Zmiany już obowiązują

W Łomży rusza szkolenie z pierwszej pomocy. Miejsc będzie niewiele

Mendel Orłowski wraca do Łomży. Muzeum przypomni przemysłowca i społecznika

Kosmiczne Śniadanie w Łomży - dziecięca premiera, która odpali wyobraźnię

Łomża stawia na rozmowę o dobrostanie psychicznym młodych

Bez homologacji i dwóch dokumentów pojazd kategorii L nie wyjedzie na drogę

AI w bibliotece, czyli jak Łomża uczy się ożywiać opowieści

Trzeźwy poniedziałek w Łomży zakończył się czterema pijanymi kierowcami
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Białymstoku Delegatura w Łomży - kontakt, godziny, sprawy zabytkowe
- Zarząd Dróg Powiatowych w Łomży - kontakt, zezwolenia na zajęcie pasa drogowego, zjazdy
- Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży - kontakt, oddziały, poradnie
- Parafia św. Michała Archanioła w Łomży - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża - kontakt, świadczenia i pomoc dla rodzin
- ZUS Inspektorat w Łomży - kontakt, godziny, sprawy online i zasięg terytorialny
