Ukryli się w Łomży - policja w dwa dni zatrzymała 6 poszukiwanych

FOT. KMP w Łomży
W wyniku intensywnych, dwudniowych działań łomżyńskich funkcjonariuszy zatrzymano sześć osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród nich są skazani, poszukiwani w systemie Schengen oraz cudzoziemcy przebywający w kraju nielegalnie.
“W wyniku dwudniowych działań na terenie powiatu łomżyńskiego zatrzymano 6 osób poszukiwanych.”
Łomżyńscy dzielnicowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mają do odbycia kary pozbawienia wolności za niealimentację. 50-latek trafił do zakładu karnego na 6 miesięcy, a 42-latek na 10 miesięcy. Mężczyźni zostali doprowadzeni do jednostki i osadzeni celem wykonania orzeczonych kar.
Kryminalni zatrzymali dwóch poszukiwanych figurujących w systemie Schengen. Funkcjonariusze znaleźli 21-letniego obywatela Grecji, poszukiwanego przez austriackie organy ścigania, oraz 39-latka pochodzenia bangladeskiego, poszukiwanego przez szwedzki wymiar sprawiedliwości. Po przeprowadzonych czynnościach mężczyźni zostali zwolnieni.
Do akcji włączyła się także Straż Graniczna - wspólnie z łomżyńskimi kryminalnymi zatrzymano dwóch obywateli Kolumbii przebywających w Polsce nielegalnie. Jednego zatrzymano na kwaterze przyzakładowej, drugiego na terenie jednego z łomżyńskich zakładów pracy. Mężczyźni zostali przekazani Straży Granicznej - jak podaje Policja, “Dwóch mężczyzn otrzymało nakaz opuszczenia naszego kraju.”
Zatrzymania są wykonaniem orzeczeń sądowych oraz działań międzynarodowej współpracy policyjnej - to efekt między innymi wymiany informacji w systemie Schengen i procedur wynikających z przepisów prawa karnego oraz postępowania karnego. Podobne akcje są prowadzone cyklicznie.
Sprawa pokazuje, że ucieczka w biznes, zakwaterowanie pracownicze czy zmiana kraju pobytu to tylko chwilowe kryjówki - służby potrafią odnaleźć i doprowadzić do konsekwencji.
na podstawie: KMP w Łomży.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Łomży). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Łomżanie mogą załatwić więcej spraw bez wizyty w urzędzie

Brakuje decyzji, a kolei wciąż nie ma – starosta z Łomży mówi w Sejmie o impasie

Biało-czerwony bieg w Łomży połączy rodziny, sport i miejskie świętowanie

Łomża znów odda scenę słowu - ruszają miejskie eliminacje OKR

Pędził S61 bez prawa jazdy - łomżyńska drogówka zatrzymała 40-latka

Łomża w rozmowach o kolejowej szprysze, która wciąż nie ma trasy

Łomża sprawdza drogę do energii z biogazu i biometanu

Dwie nastolatki na jednej hulajnodze - patrol przerwał ryzykowną jazdę

Nowe pieniądze na drogi i obronę cywilną. Wicestarosta mówił też o kulturze

Tubis Trio wraca do Łomży z koncertowym albumem i nową energią

Gorgonowa znów wraca do rozmów - DKK w Łomży bierze na warsztat głośną sprawę

Przy kawie i konkretach w Łomży przedsiębiorcy usłyszą o pieniądzach na rozwój

Kurpiki w Lelisie z jubileuszowym gestem dla twórcy nagrody i nowymi laureatami

