MPK Łomża daje darmowe przejazdy dla kobiet – akcja z okazji Dnia Kobiet

W Łomży autobusami można podróżować bez biletu – wszystko z okazji Dnia Kobiet. W mieście zapowiedziano gest, który ma ułatwić ten dzień i zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej. Organizatorzy liczą, że podróż stanie się drobnym, ale miłym elementem świętowania.
Decyzję ogłoszono formalnie w miejskim zarządzeniu – to Zarządzenie Nr 53/26 podpisane przez Prezydenta Miasta Łomży. Na mocy tego dokumentu kobiety mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami MPK Łomża w granicach administracyjnych miasta. Informacja ma charakter jednorazowej akcji przypadającej na 8 marca 2026 r.
MPK zachęca wszystkie panie do skorzystania z tej możliwości i życzy miłego dnia. To prosty sposób, by przy okazji święta skorzystać z miejskiej komunikacji bez konieczności zakupu biletu – organizatorzy liczą na pozytywne przyjęcie ze strony pasażerek.
na podstawie: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży.
Ostatnie Artykuły

Herstory w Łomży - biblioteka stawia kobiece historie w centrum książek

Pamięć o 33. Pułku wróciła pod pomnik w Piątnicy

Windy w dwóch łomżyńskich przedszkolach. Zniknie bariera na piętrach

Łomżyńscy samorządowcy trafili na podium. Powtórzyli wynik sprzed roku

245 osób na scenie w Dobrym Lesie. Kurpiowska tradycja wciąż ma siłę

Młodzi laureaci zagrają w Łomży. Filharmonia szykuje mocny wieczór

Nowa strażnica i strażackie święto. W Podlaskiem padły ważne liczby

Łomża sięga po ponad 3 mln zł z Erasmusa i uruchamia trzy projekty

Defibrylatory trafiły do łomżyńskich szkół. Szybka pomoc ma być bliżej

Rekrutacja do szkół średnich ruszyła. W Łomży liczy się kolejność wyboru

Rodzinny piknik w Łomży połączy sport, zabawę i wieczorny taniec

Łomża dorzuca książkowy akcent do Nocy Muzeów przy Długiej 13
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 – Jagiellonia Białystok II – ŁKS Łomża 0:2. ŁKS bierze derby regionu](/images/mecz/thumbnails/jagiellonia-bialystok-ii-lks-lomza-10052026-02.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 – Jagiellonia Białystok II – ŁKS Łomża 0:2. ŁKS bierze derby regionu

