Bogaty program miejskich wakacji w Łomży
Letnie wakacje w naszym mieście zapowiadają się niezwykle interesująco. Miejska Biblioteka Publiczna, Galeria Sztuki Współczesnej oraz inne placówki miejskie przygotowały bogaty program wydarzeń, które zadowolą zarówno najmłodszych, jak i dorosłych mieszkańców. Sprawdź, co ciekawego czeka nas w lipcu i sierpniu!

Literackie zabawy dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W lipcu Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała szereg atrakcji dla najmłodszych. Już na początku miesiąca, 2 i 3 lipca, dzieci będą mogły wziąć udział w literackich zabawach pod tytułem „Afryka Dzika”. Kolejnym ciekawym wydarzeniem będzie „Czytanie na śniadanie”, które odbędzie się 4 lipca. Warto też zwrócić uwagę na „Byli sobie Indianie…” oraz „W kraju kwitnącej wiśni”, które zaplanowano odpowiednio na 9, 16 i 17 lipca. Te literackie zabawy są doskonałą okazją, by połączyć naukę z zabawą.

Wernisaże, warsztaty i koncerty w lipcu

Galeria Sztuki Współczesnej w lipcu zaprasza na różnorodne warsztaty, które z pewnością zainteresują zarówno dzieci, jak i dorosłych. 5 lipca odbędzie się wernisaż malarstwa Wojciecha Zubali w Galerii pod Arkadami, a 9 lipca uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w ceramice. Kolejne dni przyniosą warsztaty związane z baśniami Andersena (10 lipca) oraz grafiką (11 lipca). Warto również wspomnieć o koncertach, takich jak „Egzotyczne wakacje z filharmonią”, podczas których wystąpi Yehwa Dance Group z Korei Południowej 13 lipca.

Letnie kino plenerowe i jarmarki

Lato to idealny czas na plenerowe seanse filmowe. 7 i 28 lipca na Starym Rynku oraz w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma odbędzie się letnie kino plenerowe. Dodatkowo, 14 lipca i 18 sierpnia mieszkańcy będą mogli odwiedzić Jarmark „Zasmakuj w Łomży” na Starym Rynku, gdzie czekać będą lokalne przysmaki i rękodzieło.

Sportowe atrakcje i turnieje

Nie zabraknie również sportowych emocji. 19 lipca na Orliku przy ul. Katyńskiej odbędzie się VI Łomżyński Turniej Boule, a 27 lipca zaplanowano turniej siatkówki plażowej. Dla miłośników piłki nożnej przygotowano Puchar Ligi MLPN, który odbędzie się 18 sierpnia.

Sierpniowe wydarzenia w bibliotece i na świeżym powietrzu

Sierpień w Miejskiej Bibliotece Publicznej zapowiada się równie interesująco. Dzieci będą mogły uczestniczyć w grach planszowych podczas wydarzeń „Zagraj z nami bibliotekarzami”, które odbędą się 7, 14, 21 i 28 sierpnia. Nie zabraknie również „Czytania na śniadanie” – 8 i 22 sierpnia. Na Orliku przy ul. Katyńskiej 2 sierpnia odbędzie się Sportowa Olimpiada, a w dniach 2-4 oraz 9-11 sierpnia na Starym Rynku odbędzie się Café Kultura.

Teatralne weekendy i piknik patriotyczny

W sierpniu mieszkańcy będą mogli także uczestniczyć w „Weekendzie z teatrem” organizowanym przez Teatr Lalki i Aktora. Wydarzenia takie jak „Noniek” (23 sierpnia), „Niesamowite przygody skarpetek” (24 sierpnia) oraz „Mądrość lasu” (25 sierpnia) z pewnością przyciągną wielu miłośników teatru. Dodatkowo, 15 sierpnia w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma odbędzie się piknik patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, sportowych i literackich. Czeka na nas mnóstwo atrakcji, które sprawią, że te wakacje będą niezapomniane!


Na podstawie: UM w Łomży