I Regionalne Igrzyska Sportowe PZ LZS w Łomży zakończone sukcesem
I Regionalne Igrzyska Sportowe PZ LZS w Łomży przyciągnęły licznych uczestników, którzy rywalizowali w różnych dyscyplinach sportowych. Wydarzenie odbyło się na obiektach należących do SM Perspektywa i zostało wzbogacone o piknik rodzinny.
  1. Liczne dyscypliny sportowe dla uczestników.
  2. Obecność lokalnych władz i przedstawicieli LZS.
  3. Atrakcje dla dzieci i edukacja historyczna.
  4. Wręczenie nagród przez Wicestarostę Łomżyńską.

W miniony weekend Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Łomży zorganizowało pierwsze Regionalne Igrzyska Sportowe. Wydarzenie miało miejsce na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa i obejmowało szeroki wachlarz dyscyplin sportowych, w których uczestnicy mogli spróbować swoich sił.

Impreza zgromadziła wielu entuzjastów sportu oraz rodziny, które uczestniczyły w pikniku towarzyszącym zawodom. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla najmłodszych, a także o ciekawą ofertę edukacyjną przygotowaną przez Grupę Edukacji Historycznej - Reduta Kurpiowska.

Podczas igrzysk obecni byli m.in. Wicestarosta Łomżyńska Anna Gawrych, która wręczyła puchary oraz medale najlepszym zawodnikom. Nagrody wręczał również prezes Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia LZS Mieczysław Kazimierz Baszko oraz Przewodniczący LZS w Łomży Marcin Pieńkowski.

Wicestarosta Anna Gawrych podkreśliła znaczenie takich inicjatyw dla integracji społeczności lokalnej oraz promowania aktywnego trybu życia. „To wspaniałe, że możemy wspierać lokalne talenty i jednocześnie zapewniać rozrywkę dla całych rodzin” – powiedziała.

Podsumowując, I Regionalne Igrzyska Sportowe PZ LZS w Łomży były nie tylko okazją do rywalizacji sportowej, ale również do budowania więzi między mieszkańcami. Dzięki takim wydarzeniom lokalna społeczność ma szansę na wspólne spędzenie czasu w aktywny i wartościowy sposób.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Łomży