Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży
Miłośnicy literatury mają niepowtarzalną okazję spotkać się z jednym z najbardziej uznanych polskich autorów współczesnych – Jakubem Małeckim. Jego książki, pełne głębokich refleksji i mrocznych zakamarków ludzkiej duszy, zdobyły serca wielu czytelników.
  1. Spotkanie z Jakubem Małeckim odbędzie się 12 czerwca o godz. 18:00.
  2. Miejsce wydarzenia: Hala Kultury na Starym Rynku.
  3. Jakub Małecki jest laureatem licznych nagród literackich.
  4. Jego najnowsza powieść „Korowód” ukazała się w maju 2024 roku.

Jakub Małecki, urodzony w 1982 roku, jest autorem, którego twórczość ewoluowała od fantastyki do prozy obyczajowej z elementami grozy. Jego książki, takie jak „Dygot”, „Rdza” czy „Horyzont”, eksplorują granice ludzkiej psychiki, ukazując bohaterów zmagających się z własnymi demonami i przeciwnościami losu. Jego styl pisania cechuje głębokość i subtelność w kreowaniu postaci oraz światów.

Na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży, Małecki opowie o swoich inspiracjach i procesie twórczym. To doskonała okazja, by poznać autora, który zdobył uznanie nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jego powieści były nominowane do wielu prestiżowych nagród, w tym Nagrody Literackiej „Nike” oraz Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”.

Warto zaznaczyć, że powieść „Horyzont” została uznana Książką Roku 2019 przez Magazyn Literacki „Książki”. Najnowsza powieść „Korowód”, która ukazała się w połowie maja 2024 roku, już zbiera pozytywne recenzje i z pewnością będzie jednym z tematów poruszanych podczas spotkania.

Spotkanie z Jakubem Małeckim to nie tylko okazja do poznania autora, ale także do głębszej refleksji nad ludzką naturą i wyzwaniami, z jakimi mierzymy się na co dzień. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji!


Wg inf z: Urząd Miejski Łomża