Łomża: Nowe Przedszkole Publiczne nr 5 przyjmie maluchy we wrześniu
Łomża wita nową instytucję edukacyjną - Przedszkole Publiczne nr 5 ma zrewolucjonizować lokalny system opieki nad najmłodszymi. Z niecierpliwością oczekiwana "Piąteczka", zaplanowana do otwarcia już we wrześniu, obiecuje być nowoczesnym centrum wczesnej edukacji.
  1. Budowa nowego Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży nabiera tempa, z planowanym terminem odbioru obiektu w czerwcu.
  2. Prezydent Mariusz Chrzanowski ogłasza start rekrutacji do przedszkola i zapowiada kolejne kroki dotyczące żłobka.
  3. Przewiduje się utworzenie 175 miejsc przedszkolnych i dodatkowych 40 żłobkowych w nowoczesnych salach.
  4. Trwają prace nad zagospodarowaniem terenu, w tym budową ogrodzenia, dróg wewnętrznych i parkingów.
  5. Instalacja fotowoltaiczna i kącik zielony na dachu uzupełnią ekologiczny charakter budynku.
  6. Wakacje 2024 roku zostaną wykorzystane na przeprowadzkę do nowego budynku.
  7. Koszt projektu przekracza 15 milionów zł, z czego znacząca część finansowana jest przez "Polski Ład".

Najmłodsi mieszkańcy Łomży niebawem będą mogli cieszyć się nowym, innowacyjnym miejscem, które pozytywnie wpłynie na ich rozwój i edukację. Przedszkole Publiczne nr 5, potocznie już zwane przez mieszkańców „Piąteczką”, stanie się lustrzanym odbiciem nowoczesnej edukacji, w której priorytetem jest dbałość o wszechstronny rozwój dzieci.

„Rekrutacja do przedszkola została już ogłoszona, rekrutację do żłobka będziemy mogli rozpocząć po zarejestrowaniu w systemie utworzenia nowego żłobka. Od września dzieci będą mogły uczęszczać do nowego przedszkola i żłobka” – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, podkreślając gotowość miasta do przyjęcia najmłodszych.

Instalacje ekologiczne, takie jak panele fotowoltaiczne czy kącik zielony na dachu, gdzie dzieci będą mogły uprawiać własne warzywa, wpisują się w globalny trend dbałości o środowisko. Ta mała oaza zieleni na dachu stanie się miejscem nie tylko nauki, ale również relaksu i bezpośredniego kontaktu z naturą.

Zakończenie prac budowlanych planowane na koniec czerwca 2024 roku, a następnie przeprowadzka w okresie wakacji, pozwala przewidywać, że wrzesień przyniesie uczniom radosne chwile poznawania nowego miejsca. Warto podkreślić, iż inwestycja ta, będąca owocem wsparcia finansowego "Polski Ład", znacząco wzbogaci ofertę edukacyjną miasta, dając najmłodszym solidny fundament na start.


Według informacji z: Urząd Miejski w Łomży