Lodowisko
Przejdź do fotogalerii
Lodowisko "Biały Orlik" przy ul. Katyńskiej
Jazda na łyżwach to świetny sposób na aktywny wypoczynek w mieście. Lodowisko "Biały Orlik" każdego roku przyciąga dzieci, młodzież i dorosłych. Nie inaczej powinno być i tej zimy. Kończą się właśnie prace przygotowawcze nad otwarciem obiektu przy ul. Katyńskiej. Sezon ma się rozpocząć 6 grudnia w Mikołajki.

Łomżyńskie lodowisko to konstrukcja przenośna o powierzchni 800 m2, rozkładana w okresie zimowym na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Katyńskiej. W miejscu boiska wielofunkcyjnego przygotowane zostało podłoże ze styroduru i folii ochronnej, które zmniejsza zużycie energii i zwiększa efektywność chłodzenia. Następnie rozłożony został system orurowania chłodniczego oraz zamontowane bandy ogrodzenia.

Obecnie trwa ostatni już etap prac, czyli budowanie tafli lodu polegające na wylewaniu kolejnych warstw wody. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjały, to lodowisko zostanie otwarte 6 grudnia w Mikołajki.

Biały Orlik czynny będzie 7 dni w tygodniu w godzinach 9.30-21.30. W tym roku nastąpiła zmiana w systemie wejść, która na pewno spotka się z aplauzem fanów jazdy na łyżwach. Wejść na lodowisko będzie można o dowolnej porze w czasie funkcjonowania obiektu, a nie tak jak w ubiegłych sezonach w wyznaczonych godzinach. Wystarczy kupić bilet w kasie lub online poprzez stronę eaktywni.pl.

Ceny biletów zaczynają się od 6 zł za godzinne wejście na lodowisko bez łyżew i 12 zł za wejście z wypożyczeniem łyżew. Tradycyjnie dla wszystkich początkujących i rozpoczynających swoją przygodę z łyżwami Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży zapewnia kaski, kamizelki oraz możliwość wypożyczenia "pingwinów", które ułatwiają naukę podstawowych zagadnień i znacząco podnoszą bezpieczeństwo.

Do tej pory płacąc karnetem Aktywnie z MOSiR Łomża mogliśmy skorzystać z dodatkowego rabatu od 10% do nawet 30% na wybrane usługi w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego, na Pływalni przy ul. Niemcewicza oraz w Porcie Rzecznym przy ul. Żydowskiej. W tym sezonie jednostka miejska poszerzyła ofertę płatności karnetem o wejścia na lodowisko. Oznacza to, że kupując karnet z doładowaniem w którymkolwiek z obiektów administrowanych przez MOSiR będzie można wykorzystać te środki także na zakup biletu wejścia na Biały Orlik przy ul. Katyńskiej.

Cennik - sezon 2023/24

Źródło: MOSiR Łomża, fot. archiwum UMŁ