UM Łomża: Soliści Studia eMDeK laureatami festiwalu pieśni patriotycznych

1 min czytania

Przejdź do fotogalerii

Aleksander Szymański zdobył II nagrodę

  • Oliwioa Szmitko zajęła III miejsce

W Instytucie Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku odbyły się eliminacje regionalne VIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza Kima. Znakomicie zaprezentowali się w nich młodzi łomżanie.

Drugą nagrodę festiwalu zdobył Aleksander Szymański, uczeń Szkoły Podstawowej na 4 im. Gen. Władysława Andersa, natomiast Oliwia Szmitko, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży była trzecia. Obydwoje laureaci otrzymali zaproszenie na finał festiwalu, który odbędzie się pod koniec listopada w Muzeum Armii Krajowej im.gen.Emila Fieldorfa Nila w Krakowie.

Aleksander i Oliwia to soliści Studia Wokalnego eMDeK działającego w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży, prowadzonego przez wokalistkę i dyrygentkę Magdę Sinoff. W przyszłym roku Studio eMDeK będzie obchodzić 25 lat działalności artystycznej.

Patronem Festiwalu jest Henryk Rasiewicz KIM żołnierz 3.Wileńskiej Brygady AK, ale również autor wielu pieśni partyzanckich, które były bardzo popularne w oddziałach AK. Festiwal organizuje krakowskie Stowarzyszenie PassionArt, Instytut Pamięci Narodowej, współorganizatorem Filharmonia im.Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Autor: krystian