Soliści Studia eMDeK laureatami festiwalu pieśni patriotycznych
Przejdź do fotogalerii
Aleksander Szymański zdobył II nagrodę
  • Soliści Studia eMDeK laureatami festiwalu pieśni patriotycznychOliwioa Szmitko zajęła III miejsce
W Instytucie Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku odbyły się eliminacje regionalne VIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "Kima". Znakomicie zaprezentowali się w nich młodzi łomżanie.

Drugą nagrodę festiwalu zdobył Aleksander Szymański, uczeń Szkoły Podstawowej na 4 im. Gen. Władysława Andersa, natomiast Oliwia Szmitko, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży była trzecia. Obydwoje laureaci otrzymali zaproszenie na finał festiwalu, który odbędzie się pod koniec listopada w Muzeum Armii Krajowej im.gen.Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie.

Aleksander i Oliwia to soliści Studia Wokalnego eMDeK działającego w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży, prowadzonego przez wokalistkę i dyrygentkę Magdę Sinoff. W przyszłym roku Studio eMDeK będzie obchodzić 25 lat działalności artystycznej.

Patronem Festiwalu jest Henryk Rasiewicz KIM – żołnierz 3.Wileńskiej Brygady AK, ale również autor wielu pieśni partyzanckich, które były bardzo popularne w oddziałach AK. Festiwal organizuje krakowskie Stowarzyszenie PassionArt, Instytut Pamięci Narodowej, współorganizatorem Filharmonia im.Karola Szymanowskiego w Krakowie.