Emeryci wybrali nowy zarząd
Przejdź do fotogalerii
Ponownego wyboru na przewodniczącą zarządu pogratulował Elżbiecie Grzanko prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
  • Emeryci wybrali nowy zarząd
W środę (15.03) odbył się V Rejonowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łomży. Na przewodniczącą zarządu ponownie została wybrana Elżbieta Grzanko. Wyboru pogratulował jej prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

- Jednym z głównych naszych celów jest aktywizacja oraz integracja emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych. Chcemy zachęcać ich do aktywności w różnych dziedzinach życia społecznego. (…) Tworzymy taką "emerycką rodzinę" – mówi przewodnicząca zarządu Oddziału Rejonowego w Łomży, Elżbieta Grzanko.

Jak podkreśla, w ciągu minionej kadencji zostało zorganizowanych 17 wycieczek wczasowych, w których wzięło udział 840 osób. Organizacja wspiera także osoby najbardziej potrzebujące. W latach 2018-2022 wydano 900 paczek z artykułami żywnościowymi o wartości 149.596 zł i przydzielono 7 zapomóg pieniężnych na sumę 700 zł. Z tej ostatniej formy pomocy skorzystało około 45% członków.

Z wielkim szacunkiem do działalności Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łomży odniósł się prezydent Mariusz Chrzanowski, który pogratulował przewodniczącej ponownego wyboru oraz życzył wszystkim członkom dużo zdrowia oraz niegasnącego zapału w dalszych działaniach.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów jest jedną z najstarszych i największych organizacji pozarządowych w kraju. Łomżyński oddział skupia obecnie ponad 670 osób w 15 kołach działających na terenie powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego i miasta Łomża.