Bezpieczny senior w bibliotece
Przejdź do fotogalerii
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Filii Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, mieszczącej się przy ulicy Księżnej Anny 2. Głównym celem spotkania było przekazanie wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać seniorów w życiu codziennym, a także uświadomienie, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o zwykłych środkach bezpieczeństwa.

Podczas wizyty w bibliotece mundurowi przypomnieli seniorom podstawowe zasady bezpieczeństwa, m.in. jak nie dać się oszukać metodą ,,na wnuczka”, a także apelowali o ostrożność i rozwagę w zawieraniu umów, pożyczek oraz lokowaniu swoich oszczędności.

Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się również swoimi doświadczeniami życiowymi, niejednokrotnie przykrymi dla nich, ale pozwalającymi im na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość. Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Tekst i foto: Agnieszka Chrostowska – kierownik Filii Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.