<a href=Łomża pobiegnie charytatywnie z PKO" />
Przejdź do fotogalerii
2. PKO Bieg Charytatywny w Łomży, fot. arch.
  • <a href=Łomża pobiegnie charytatywnie z PKO" />
Do Łomży wraca PKO Bieg Charytatywny. Rywalizacja odbędzie się 24 września 2022 roku, a zapisy ruszą już 24 sierpnia. Ostatni raz wydarzenie gościło w Łomży w 2018 roku.

PKO Bieg Charytatywny polega na pokonaniu przez pięcioosobowe zespoły jak największej ilości okrążeń bieżni w przeciągu jednej godziny. Aktywność biegaczy jest przeliczana na złotówki, a uzyskaną w ten sposób kwotę Fundacja PKO Banku Polskiego przekazuje na posiłki dla najmłodszych. Wiadomo już, że w tym roku, oprócz Łomży, rywalizacja będzie toczyła się także w Biłgoraju, Ostródzie, Rypinie, Sieradzu, Stalowej Woli, Sochaczewie i Zakopanem.

W 2018 roku w Łomży wystartowało 70 pięcioosobowych zespołów, które pokonały łącznie 2753 okrążenia bieżni, co dało naszemu miastu wysokie drugie miejsce w całym kraju. Impreza w grodzie nad Narwią odbyła się także w 2015 i 2016 roku. Za pierwszym razem uczestnicy przebiegli ponad 2 tysiące okrążeń, za drugim było ich już ponad 2,5 tys. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już 24 września. Więcej informacji o samej imprezie będzie dostępnych w momencie rozpoczęcia zapisów do udziału w biegu.