Rodzicielstwo z pozytywną dyscypliną – zaproszenie na warsztaty
Przejdź do fotogalerii
Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Łomży zaprasza rodziców na letnią edycję warsztatów umiejętności wychowawczych „Rodzicielstwo z pozytywną dyscypliną”. W ich trakcie uczestnicy będą mieli możliwość wzmocnić swoje kompetencje wychowawcze, które pozwolą inaczej spojrzeć na relację z dzieckiem, zdobędą konkretne umiejętności reagowania w sytuacjach dnia codziennego oraz wykształcą pozytywną postawę rodzicielską.

Warsztaty będą prowadzone w ramach podejścia Pozytywnej Dyscypliny - klasycznej metody wychowawczej opartej na wzajemnej miłości i szacunku, wywodzącej się z nurtu psychologii indywidualnej Alfreda Adlera.

Udział w warsztatach pozwala na:
• zdobycie konkretnych technik/umiejętności do wykorzystania na co dzień w każdym miejscu, które działają długoterminowo,
• pozyskanie wiedzy jak skutecznie i jednocześnie pozytywnie podejść do dyscypliny
i umiejętności zmiany trudnych zachowań u dzieci i nastolatków,
• poznanie narzędzi, które warto zastosować podczas konfliktów pomiędzy rodzeństwem i jednocześnie- jak pomóc rodzeństwu dogadać się ze sobą,
• wzmocnienie umiejętności, jak pogłębiać pozytywną relację z dzieckiem i dzielić się z nim odpowiedzialnością,
• zdobycie wiedzy, kiedy warto odpuścić, aby dać dziecku siłę i budować w nim poczucie własnej wartości.

Warsztaty „Rodzicielstwo z pozytywną dyscypliną” to cykl 5 spotkań, które odbywać się będą w środy w godz. 16:00-18:00 w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Łomży, ul. Wojska Polskiego 161. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniu 29.06.2022 r. Prowadzącym warsztaty jest psycholog mgr Aneta Kempa-Bagińska, certyfikowany edukator Pozytywnej Dyscypliny. Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne oraz dyplomy po ukończeniu cyklu spotkań.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Terminy spotkań:
29.06.2022r., 06.07.2022r., 13.07.2022r., 20.07.2022r., 27.07.2022r.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o kontakt telefoniczny z psychologiem prowadzącym pod numerem telefonu: 86 2169820 lub pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

tekst i foto: OIK Łomża