Motoserce ponownie odbyło się w Łomży
Przejdź do fotogalerii
Motoserce 2022 w Łomży
Już po raz szósty w Łomży odbyło się Motoserce. To ogólnopolska akcja krwiodawstwa, organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Jest ona traktowana także jako otwarcie sezonu motocyklowego. W Polsce odbywa się po raz czternasty.

Tegoroczne Motoserce w Łomży zorganizowane zostało na parkingu przy Parku Wodnym na ul. Wyszyńskiego. - Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę na brak tego cennego daru, jakim jest krew w polskich szpitalach oraz pragniemy propagować idee krwiodawstwa. Przede wszystkim oddajemy ją dla dzieci, więc cieszymy się, że na naszą imprezę przychodzą całe rodziny – podkreśla Krzysztof Supron z klubu motocyklowego Wild Dogs, głównego organizatora imprezy w naszym mieście. Dlatego już od rana tym drogocennym płynem można było podzielić się w dwóch krwiobusach. W całej historii Motoserca zebrano dotychczas ponad 35 tys. litrów krwi.

Motoserce to także parada motocykli ulicami miasta. Według organizatorów wzięło w niej udział 300-400 motocyklistów. W jej trakcie odbyło się także poświęcenie jednośladów przed kościołem Krzyża Świętego.

Na imprezie nie zabrakło koncertów, konkursów, dmuchańców oraz innych atrakcji dla najmłodszych. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.