Ratusz się rozbuduje - Prima Aprillis
Przejdź do fotogalerii
Widok na Narew z przyszłego tarasu
  • Ratusz się rozbuduje - Prima AprillisMiejsce, w którym powstanie dodatkowa kondygnacja
O dodatkowe piętro ma się powiększyć budynek Urzędu Miejskiego w Łomży. Inwestycja jest w fazie projektowania, a pierwsze prace mogłyby ruszyć najwcześniej wiosną przyszłego roku.

Rozbudowa budynku Urzędu Miejskiego przy Starym Rynku w Łomży ma na celu przede wszystkim zwiększenie bazy lokalowej. Do ratusza mogłyby zostać wówczas przeniesione wydziały, które obecnie mieszczą się przy ulicach Polnej, Nowej i Farnej, co pozwoli na wyeliminowanie kosztów dojazdów do głównej siedziby magistratu.

Planowana inwestycja jest w tej chwili na etapie projektowania. Wiadomo, że na trzecim piętrze, które powstanie nad nowszą częścią budynku ma znajdować się 15 przestronnych pomieszczeń oraz taras widokowy na rzekę Narew z punktem małej gastronomii, który będzie funkcjonował w okresie letnim. Na jego prowadzenie miasto ogłosi przetarg.

Pierwsze prace związane z rozbudową Urzędu Miejskiego mają ruszyć wiosną przyszłego roku. Urzędnicy mogliby się wprowadzić do nowych pomieszczeń w kwietniu 2024 r.

Powyższa informacja to oczywiście primaaprillisowy żart. Na dzień dzisiejszy Urząd Miejski nie planuje takiej inwestycji.