UM Łomża: Koncert orkiestry Politechniki Warszawskiej The Engineers Band w Łomży
Przejdź do fotogalerii
W sobotę 5 marca 2022 r. w Łomży odbędzie się koncert orkiestry Politechniki Warszawskiej The Engineers Band. Hasło tytułowe koncertu Młodość, Muzyka, Energia” w pełni oddaje ducha tego zespołu. Muzyka o charakterze rozrywkowym, tanecznym, a także klasycznym jest domeną tej młodej, chociaż z ogromnym już dorobkiem, orkiestry.
Muzycy The Engineers Band, zwani potocznie Inżyniersami” to głównie studenci i doktoranci Politechniki Warszawskiej, którzy prócz studiowania i wykonywania zawodów technicznych swoje serce oddają muzyce. Orkiestra miała przyjemność występować z plejadą polskich artystów, wśród których znaleźli się Ania Rusowicz, Janusz Szrom, Grzegorz Hyży, Hanna Banaszak, Mirosław Czyżykiewicz, Halina Mlynkowa, Beata Wyrąbkiewicz, Dorota Osińska, Vadim Brodski, Agnieszka Piass i wielu innych.
Swoje sukcesy Orkiestra osiągnęła pod batutą maestro Dariusza Łapińskiego, kompozytora, dyrygenta, absolwenta Akademii Muzycznej w Warszawie, prowadzącego zespół od początku jego istnienia. Maestro Łapiński jest cenionym kierownikiem muzycznym koncertów i widowisk. Współpracuje z uznanymi artystami polskiej sceny muzycznej. Zespół nieformalnie zawiązał się w listopadzie 2005 r. W dniu 22 marca 2007 r. Orkiestra Politechniki Warszawskiej została powołana do życia zarządzeniem Rektora PW. (Oficjalna strona The Engineers Band https://orkiestra.pw.edu.pl/ ). Wśród członków orkiestry są (i byli) młodzi Łomżyniacy studiujący na Politechnice.
Koncert odbędzie się 5 marca 2022 r. o godz. 18.00 w Hali Kultury. Bezpłatne wejściówki można odebrać w Hali Kultury od wtorku 22.02.br. (informacja: tel. 86 2156887).
tekst: Roman Borawski
Ostatnie Artykuły

Przejazd przy Poznańskiej będzie zamknięty dłużej. Padła nowa data

Przejazd przy Poznańskiej nie zostanie otwarty. Autobusy nadal pojadą objazdami

W MPK Łomża przeszkolono pracowników z cyberbezpieczeństwa. Chodzi o NIS2

Mieszkaniec osiedla sam skosił trawnik. Spółdzielnia wezwała policję

Przejazd przy Poznańskiej znów otwarty. Autobusy wracają na stałe trasy

Nowe zasady dla kandydatów do kursu technika pożarnictwa już zatwierdzone

Strusia znika z trasy. Poznańska ma wrócić do ruchu już w lipcu

Nigdy nie miał prawa jazdy, a i tak jechał Hondą - kara była dotkliwa

Liliana Bardijewska w Łomży - rozmowa, która połączyła książki i scenę

Internauci wskazali miejsca, a łomżyńska drogówka zabrała dwa prawa jazdy

Gadowski przyjedzie do Łomży. W Hali Kultury opowie o „Tajemnicy spowiedzi”

Łomżyńskie wakacje 2026 zapełnią kalendarz od kina po noc spadających gwiazd

Łomżyński siłacz sięgnął po srebro. Teraz celuje w kadrę narodową

Łomżyńska młodzież odnalazła bohaterów Monte Cassino i wygrała konkurs
Przydatne dane teleadresowe
- KRUS Łomża - kontakt, godziny i obsługiwane gminy
- Prokuratura Okręgowa w Łomży - kontakt, godziny i zawiadomienie o przestępstwie
- MPEC Łomża - kontakt, taryfa, przyłącza i historia przedsiębiorstwa
- Parafia Krzyża Świętego w Łomży - msze, kancelaria, kontakt
- Zakład Gospodarowania Odpadami w Łomży - kontakt, godziny, cennik
- Parafia św. Brunona z Kwerfurtu w Łomży - msze, kancelaria, kontakt
