Implanty – wszczepianie wkładek tytanowych w Bielsku

Wszelkie braki w uzębieniu są powodem zawstydzenia oraz dyskomfortu. Mogą nawet prowadzić do nieodwracalnych zmian w budowie szczęki czy układzie twarzy. Dzisiaj sporo mówi się o postępowaniu po ekstrakcji, która nie jest końcowym etapem leczenia zmian chorobotwórczych, a jedynie wstępem do zastąpienia utraconego zęba nowym. W tej roli najlepiej sprawdzają się implanty, czyli tytanowe wszczepy.

Nowoczesne leczenie implantologiczne

Implantologia to dziedzina stomatologii, która rozwija się bardzo dynamicznie. Dzisiaj w każdym polskim mieście można znaleźć specjalistę zajmującego się wypełnianiem braków w uzębieniu pacjentów poprzez implanty – Bielsko nie jest pod tym względem wyjątkiem.

Jednak szukając dobrego dentysty implantologa ustal, jaka jest jakość oferowanych przez niego usług. Oddaj się w ręce kogoś, kto ma doświadczenie i korzysta z cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej, aby opracować plan leczenia. Ważnym elementem przygotowania do zabiegu chirurgicznego jest także:

  • tomografia komputerowa 3D,
  • zdjęcie panoramiczne.

Po tych badaniach przychodzi czas na pobranie wycisków lub skanów cyfrowych, które są bazą dla prac implantologa i wykonania szablonów chirurgicznych. Już w ciągu kilkunastu minut po tym, można wszczepiać implanty, zatem ogólny czas leczenia jest znacznie krótszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Dobrze dobrane implanty to gwarancja wspaniałego samopoczucia, a także zachowania dobrej kondycji struktury kostnej i prawidłowego zgryzu. Wykonanie wypełnienia warto polecić specjalistom korzystającym z nowoczesnych metod.