Czym jest wirtualne biuro?

W Europie Zachodniej od wielu lat z powodzeniem funkcjonują wirtualne biura. Trend ten, siłą rzeczy, trafił do Polski. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorcy uzyskają wiele dodatkowych możliwości terytorialnego rozszerzenia swojej działalności.

Czym są wirtualne biura?

Wirtualne biuro prowadzi działalność polegającą na dostarczaniu przedsiębiorcom rozwiązań umożliwiających zaoszczędzenie czasu i środków. Do podstawowych jego zadań należy udostępnienie adresu przedsiębiorcom, przy czym działalność ta stopniowo jest rozszerzana m.in. o obsługę korespondencji, informowaniu o jej wpływie, skanowaniu i przesyłaniu informacji przedsiębiorcy.

Korzyści płynące z wirtualnego biura

Wirtualne biuro to oznacza przede wszystkim wirtualny adres dla firmy. Działają one na terenie całej Polski, dzięki czemu wirtualna siedziba przedsiębiorcy może mieścić się jednocześnie np. w Gdańsku, w Krakowie i w Warszawie. Wirtualne biura położone są najczęściej w bardzo prestiżowych lokalizacjach. Tym samym wykupując taki adres, przedsiębiorca nabywa prestiżowy adres firmy. Z uwagi na to, że korzystanie z tego typu usług jest stosunkowo tanie w stosunku do standardowego wynajmu, przedsiębiorca decydując się na posiadanie wirtualnego adresu, redukuje koszty prowadzenia działalności.

Z wirtualnym adresem związane jest posiadanie wirtualnego adresu korespondencyjnego. Wirtualne biura oferują pełną obsługę administracyjną związaną z tego rodzaju działalnością, w tym obsługa telefonów, udzielanie odpowiedzi na korespondencję przychodzącą na elektroniczną pocztę firmy oraz dostęp do sal konferencyjnych. Można uznać, że wirtualne biura aktualnie pełnią funkcje wirtualnych sekretariatów. Sprawdź najlepszą ofertę na stronie https://www.wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl/

Dla kogo wirtualne biuro

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie wirtualnego biura polecane jest szczególnie przedsiębiorcą prowadzącym działalność w domowym zaciszu, którzy nie chcą ujawniać swojego adresu domowego.

Kosz wirtualnego biura

Koszt wynajmu wirtualnego biura uzależniony jest od kilku czynników. Przede wszystkim wpływ na cenę ma miejscowość, lokalizacja adresu oraz zakres świadczonych usług. Aktualnie wiele biur wirtualnych oferuje swoje usługi w różnego rodzaju pakietach, co umożliwia dobranie usługi do swoich potrzeb. Generalnie ceny usług biur wirtualnych wahają się od 30-40 zł do 200-300 zł miesięcznie. Możliwe jest również wynegocjowanie rabatów, które udzielane są najczęściej za długoterminowy wynajem płatny z góry.

Coworking w wirtualnych biurach

Wirtualne biura, poza wcześniej wspomnianymi usługami, oferują możliwość wynajmu biurka, tzw. coworking. Skorzystanie z tego rozwiązania pozwala na pracę w centrum miasta bez konieczności ponoszenia bardzo wysokich kosztów wynajmu klasycznego biura.

Wynajem wirtualnego adresu wiąże się wyłącznie z korzyściami dla przedsiębiorców w szczególności w zakresie możliwości posługiwania się prestiżowym adresem oraz odciążenia w przedmiocie prowadzenia sekretariatu przy jednoczesnej, znacznej redukcji kosztów wynajmu w stosunku do klasycznej przestrzeni biurowej.