„Piątka” będzie miała salę sportową z prawdziwego zdarzenia
Przejdź do fotogalerii
  • „Piątka” będzie miała salę sportową z prawdziwego zdarzenia
  • „Piątka” będzie miała salę sportową z prawdziwego zdarzenia
  • „Piątka” będzie miała salę sportową z prawdziwego zdarzenia
  • „Piątka” będzie miała salę sportową z prawdziwego zdarzenia
  • „Piątka” będzie miała salę sportową z prawdziwego zdarzenia
Dziś w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży miało miejsce podpisanie umowy na rozbudowę budynku placówki o salę sportową. Koszt inwestycji wyniesie blisko 18 milionów złotych, z czego prawie 4 miliony to dofinansowanie zewnętrze. Prace mają ruszyć w lutym przyszłego roku, a zakończyć w listopadzie 2023 roku.

- Jest to niezwykle ważne przedsięwzięcie, współfinansowane ze środków zewnętrznych – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. – Miasto będzie się starało o kolejne fundusze na jego realizację m.in. ze środków Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów, ministerialnego programu „Sportowa Polska” czy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – dodał prezydent.

Gospodarz Miasta podziękował również dyrekcji i pracownikom szkoły za cierpliwość, zaangażowanym w przygotowanie inwestycji pracownikom Urzędu Miejskiego oraz radnym Rady Miejskiej Łomży, za przychylność dla inicjatyw sportowych w naszym mieście.

Podziękowania w stronę prezydenta miasta i wszystkich, którzy przyczynili się do podpisania umowy na budowę sali sportowej, skierowała również dyrektor szkoły Małgorzata Pietrusewicz, dodając, że będzie ona spełnieniem marzeń wielu pokoleń uczniów.

Podwójną satysfakcję, bo i jako nauczyciel i jako radny miejski miał Andrzej Wojtkowski, który w swoim wystąpieniu podkreślał otwartość samorządu Łomży na inwestycje w infrastrukturę sportową.

Grzegorz Dęby, wiceprezes zarządu firmy REMBUD z Przasnysza, która wygrała przetarg na wykonanie hali sportowej, zapewniał o wieloletnim doświadczeniu w tego typu pracach. – Mam nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie i za dwa lata uczniowie tej szkoły będą cieszyć się z nowoczesnego budynku– mówił.

Odpowiedzialny za inwestycje w mieście zastępca prezydenta Andrzej Garlicki podkreślał znaczenie sali sportowej z punktu widzenia tej części miasta. - Osiedle, na terenie którego znajduje się szkoła rozbudowuje się i potrzebuje obiektu, który będzie spełniał oczekiwania mieszkańców – mówił, dodając, że będzie on wyposażony m.in. w dużą salę sportową, pomieszczenia do ćwiczeń oraz kompleksowe zaplecze techniczne.

Inwestycja w Szkole Podstawowej nr 5 zakłada rozbudowę budynku o salę sportową i windę zewnętrzną z niezbędnymi robotami budowlanymi wraz z przebudową istniejącej sali gimnastycznej. W planie jest również budowa 14 miejsc postojowych z zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą techniczną, budowa zbiornika retencyjnego o pojemności, wewnętrzna instalacja gazowa oraz budowa sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej.

Dodatkowo w ramach przedsięwzięcia projektuje się drogi i chodniki, zjazd, ogrodzenia oraz przyłącze kanalizacji sanitarnej, zewnętrzną instalację kanalizacji sanitarnej, przyłącze oraz instalację zewnętrzną kanalizacji deszczowej, przyłącze instalacji wodociągowej oraz zewnętrzną instalację elektryczną wraz z przyłączem.

W Szkole Podstawowej nr 5 powstanie sala gimnastyczna zapewniająca zajęcia jednocześnie trzem grupom (poprzez podział sali kotarami na 3 odrębne boiska). Na sali zaprojektowano trybunę dla 200 osób z możliwością organizowania imprez i zawodów sportowych.

W ramach zadania wykonana zostanie siłownia oraz 3 sale do ćwiczeń – 2 sale gimnastyki korekcyjnej oraz sala taneczna. W budynku znajdować się będzie na parterze: pokój ratownika medycznego, pokój trenera, magazyn sprzętu sportowego, szatnie dla dzieci szkolnych, dwa zespoły szatniowe z ustępami, umywalniami i natryskowniami, ustępy ogólnodostępne, pomieszczenia gospodarcze i techniczne, kotłownia oraz niezbędna komunikacja.Na piętrze zaprojektowano zespół szatniowy z ustępem, umywalnią i natryskownią, oraz niezbędną komunikację.

Miasto Łomża pozyskało na to przedsięwzięcie 3 500 000,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz 289 661,12 zł z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.


Fot. Kamil Brzostowski