Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Uczniowie
Przejdź do fotogalerii
Uczniowie klasy pierwszej ZSEiO nr 6 w Łomży na kierunku technik logistyk (oddział przygotowania wojskowego) odbyli zajęcia praktyczne na poligonie wojskowym nad Narwią, w okolicach wsi Morgowniki k/Nowogrodu.

Przejazd do miejsca zajęć nastąpił pod opieką dyrektora szkoły Pawła Drożyniera i żołnierzy-instruktorów, którzy na miejscu, szybko i sprawnie, zorganizowali 5 punktów szkoleniowych, między innymi stanowisko do nauki strzelania elektronicznego symulującego strzelanie bojowe oraz zapoznanie uczniów z bronią i sprzętem będącym na wyposażeniu Wojska Polskiego (np. karabin maszynowy PK, pistolet P-83, wyrzutnia RPG 7, wykrywacz min, sprzęt przeciwchemiczny).

- Nasi uczniowie, w skupieniu i z uwagą, przyswajali nowe wiadomości i umiejętności; byli nimi bardzo zainteresowani. Po zakończeniu zajęć odbyło się wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek, jako nieformalne podsumowanie spotkania i klasowa impreza integracyjna, bo przecież od końca października, kiedy to szkoła przeszła na nauczanie zdalne, nie było takiej okazji – przekazuje dyrektor "Ekonomika".

Dyrekcja szkoły oraz uczniowie dziękują kadrze instruktorskiej oraz majorowi Janowi Krysiukowi za interesujące zajęcia oraz Dowódcy 18 Pułku Logistycznego w Łomży, pułkownikowi Pawłowi Gałązce, za życzliwą opiekę i pomoc w organizacji wyjazdu poligonowego.

Źródło: ZSEiO nr 4