Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

W Łomży ruszył konkurs pn. "Czysty Kadr”, skierowany do młodych filmowców amatorów. Zadaniem uczestników jest wykonanie autorskiej produkcji, której tematyka będzie nawiązywała do promowania dbałości o mienie publiczne miasta, czystości w przestrzeni miejskiej oraz zachowań i inicjatyw proekologicznych wśród młodych ludzi. Na autorów trzech najlepszych prac czekają nagrody pieniężne.

Organizatorem konkursu pn. "Czysty Kadr” jest Miasto Łomża, a uczestnikami mogą być osoby w wieku od 15 do 25 lat, zamieszkałe w Łomży oraz uczniowie łomżyńskich szkół i uczelni. Ich zadaniem będzie wykonanie autorskiego filmu, w dowolnej technice, w formie pliku cyfrowego, trwającego maksymalnie 3 minuty i związanego z promocją dbałości o przestrzeń publiczną.

- Poprzez ten konkurs chcemy zachęcić do dbania o nasze miasto – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który gorąco zachęca do udziału w filmowych zmaganiach. Zwraca uwagę na to, że w ostatnim czasie odnotowano dużo interwencji związanych z zaśmiecaniem, czy dewastacją mienia, np. w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma. - Chcemy, aby za pomocą nowoczesnej formy przekazu młodzi ludzie wystąpili z apelem o dbałość o nasze wspólne dobro – dodaje prezydent.

Prace konkursowe wraz załącznikami można przesyłać do 31 sierpnia br. do godz. 15.30., na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź dostarczyć do Wydziału Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych Urzędu Miejskiego w Łomży, ul. Farna 1. Na autorów zwycięskich filmów czekają nagrody pieniężne w wysokości 1500, 1000 i 500 zł. Dodatkowo Kino Millenium przygotwało dla nich vouchery. Nagrodzone produkcje będą także emitowane podczas plenerowych pokazów filmowych, w kinie Millenium oraz w mediach społecznościowych miasta.

Regulamin konkursu znajduje się pod adresem http://www.lomza.pl/bip/prawo.php?wiad=8351.