Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

W dniu 13 października Przedszkole Publiczne nr 5 brało udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu - "Przerwa na czytanie", organizowanego w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

Królową tego dnia w „Piąteczce” była książka. Dzieci miały możliwość przenieść się do zaczarowanego świata wyobraźni i fantazji. Mogły poczuć się jak księżniczki, rycerze czy małe zwierzątka, bohaterowie ich ulubionych bajek. Od rana przez cały dzień w przedszkolu wybrzmiewał dźwięk czytanych bajek i baśni najsławniejszych pisarzy. Oprócz słuchania książek czytanych przez nauczycieli oraz personel przedszkola, dzieci słuchały również bajek czytanych przez sławnych ludzi, znanych z telewizji, podczas wyświetlanych nagrań na tablicy multimedialnej oraz słuchając audiobooków. W wolnej chwili chętnie korzystały z kącika książki, oglądając książeczki oraz opowiadając bajki na podstawie ilustracji oraz własnej wyobraźni.

Czytanie dzieciom książek rozwija ich inteligencję, wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, wyrabia wrażliwość. Zachęcamy do codziennego czytania dzieciom, ponieważ nie tylko rozwija to w nich ciekawość poznawania świata, ale również daje możliwość zacieśniania więzi uczuciowej oraz wspólnego spędzenia czasu.


tekst: Izabela Sztejno
foto: PP 5