Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

W dniu 13 października aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Łomży wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych, który jest organizowany przez Centrum Kultury Samorządu Rejonu Solecznickiego. Projekt jest współfinansowany w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Soleczniki, to jeden z zagranicznych samorządów, z którym współpracuje Miasto Łomża.

Festiwalowej publiczności teatr zaprezentuje spektakl autorstwa Igora Bojovića pt. "Brzydkie Kaczątko" w reżyserii Jarosława Antoniuka. Scenografię do spektaklu przygotowała Eva Farkašová, muzykę skomponował Bogdan E. Szczepański, projekcje wideo zrealizował natomiast Vladimir Slaninka.

Mimo że historia jest smutna, to Igor Bojović, autor z Belgradu, zawarł w niej mnóstwo humoru sytuacyjnego i zaskakujących zwrotów akcji. Warto to wszystko zobaczyć, bo przecież jest to jedna z najpiękniejszych historii w literaturze dziecięcej. Widowisko zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy częściej niż dzieci czują się "brzydkimi kaczątkami".

Źródło: TLiA