Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Zbigniew Turowski z kolejnymi sukcesami w sportach sylwetkowych
Zbigniew Turowski w towarzystwie prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i Andrzeja Modzelewskiego, dyrektora MOSiR
  • Zbigniew Turowski z kolejnymi sukcesami w sportach sylwetkowych
W dnia 21-23 lutego 2020 roku w Warszawie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski NPC. Z sukcesami startował w nich kulturysta i trener sportów siłowych Zbigniew Turowski, na co dzień wychowawca z Bursy Szkolnej nr 2 w Łomży.

W kategorii Men’s Classic Physique Senior do 170 cm wzrostu Zbigniew Turowski zajął drugie miejsce. Tuż za podium uplasował się natomiast w klasyfikacji Kulturystyka Masters +40 lat OPEN. W mistrzostwach prócz zawodników z naszego kraju udział wzięli również kulturyści z Hiszpanii, Kanady, Rosji, Ukrainy, oraz Włoch.

- Dziękuję wszystkim, którzy dopingowali mnie w przygotowaniach, czyli dyrekcji Bursy Szkolnej nr 2, Radzie Pedagogicznej oraz administracji i naszej młodzieży mieszkającej w bursie. Dziękuję też osobom i firmom, które pomogły mi w przygotowaniach i dały możliwość startu na tych zawodach, czyli prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Łomży, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Łomży oraz Wojciechowi Pietruszewskiemu, prezesowi Młodzieżowego ŁKS-u – powiedział Zbigniew Turowski, niedawno nagrodzony przez prezydenta Łomżyńskim Laurem Sportowym w kategorii „Trener” za sukcesy swoich podopiecznych w trójboju siłowym osiągane w 2019 roku.