Park Jana Pawła II coraz piękniejszy. Briefing prasowy
Briefing prasowy
  • Park Jana Pawła II coraz piękniejszy. Briefing prasowyPlace zabaw były oblegane przez dzieci
  • Park Jana Pawła II coraz piękniejszy. Briefing prasowyJedną z atrakcji Parku Jana Pawła II jest fontanna
- Ten park to nasze wspólne dobro, o które musimy się troszczyć – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, podczas briefingu prasowego w Parku Jana Pawła II. Kilka dni temu oddano tam do użytku 2 place zabaw dla dzieci oraz fontannę. Poza tym już wcześniej zostały uporządkowane alejki i nasadzono zieleń. Jedno z bardziej uczęszczanych miejsc przez łomżan pięknieje z dnia na dzień.

- Park Jana Pawła II cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Ta inwestycja jest wizytówką naszego miasta i przykładem tego, że w życiu trzeba stawiać sobie cele i je realizować – zaznaczał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski nawiązując przy tym do początków pierwszej kadencji samorządu, kiedy ze swojej strony podejmował wiele prób przekonania radnych i opinii publicznej do podjęcia rewitalizacji parku. - Udało się to zrealizować i ten efekt jest niezwykły, niepowtarzalny, ale ta inwestycja nie jest zamknięta, bo w wyniku oszczędności w ramach projektu zostało w budżecie ponad 200 tys. zł i do końca czerwca przyszłego roku powstaną tam jeszcze nowe nasadzenia – dodawał.

Na terenie Parku Jana Pawła II powstały 2 place zabaw. Jeden dla dzieci młodszych, drugi dla starszych. Na tych pierwszych czeka m.in. piaskownica, statek, bujaki, huśtawki ważka i bocianie gniazdo. Frajdę mają również dzieci starsze, które mogą korzystać z zestawu wspinaczkowego, pajączka na linach, karuzeli obrotowej, czy siedzisk ergonomicznych. Obie inwestycje za kwotę 692 518,06 zł wykonała firmy ACTIVE LINE z Kocka. Jej właściciel Marcin Taczalski, podziękował za "konkretną, rzeczową" oraz "wymagającą", jak podkreślał, współpracę z miastem. - Dzięki temu możemy cieszyć się świetnie wykonaną inwestycją – kierował słowa do uczestników briefingu.

- Marzenia o tym parku się spełniły. Dwa duże osiedla, a tym samym dzieci, młodzież i osoby starsze będą miały miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ta część Łomży wygląda teraz naprawdę pięknie. Dziękuję prezydentowi za świetną inicjatywę – podkreślała poseł na Sejm RP Bernadeta Krynicka, która popierała projekt rewitalizacji parku w 2015 r., będąc jeszcze przewodniczącą Rady Miejskiej Łomży. Do podziękowań i gratulacji dołączył się obecny przewodniczący Jan Olszewski, który dodał, że mimo początkowych trudności, wszyscy przekonali się co do trafności inwestycji, a on sam często lubi spędzać czas spacerując po parkowych alejkach. - Koniec wieńczy dzieło, udało nam się zrealizować tę piękną inwestycję, z której możemy być dumni.

Cała realizacja projektu pn. "Rewitalizacja Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma w Łomży" rozpoczęła się kilka lat temu i kosztowała 4,7 mln zł. 1/3 środków pochodziła z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. W parku powstały alejki wraz z oświetleniem, dokonano nasadzeń drzew, krzewów i bylin, są piękne trawniki i łączka kwietna. Jest toaleta i podświetlana fontanna z otaczającymi ją granitowymi alejkami. - Oprócz planowanych nasadzeń, na płytach granitowych wokół fontanny zostaną wygrawerowane myśli papieskie. Myślę, że to będzie taka przysłowiowa kropka nad "i", która jednocześnie skłoni do refleksji – poinformował zastępca prezydenta Łomży od spraw inwestycji, Andrzej Garlicki.

fot. Anna Sierbińska