Dyrektorzy odebrali powołania
Akt powołania z rąk zastępcy prezydenta Łomży odbiera Jerzy Łuba, dyrektor II LO
W piątek 30 sierpnia, tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2019/2020, w Urzędzie Miejskim w Łomży odbyło się uroczyste wręczenie aktów powołania pięciu dyrektorom łomżyńskich jednostek edukacyjnych. Akty powołań wręczył zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.

Powołani zostali dyrektorzy trzech szkół i dwóch przedszkoli z terenu Łomży. Nowi dyrektorzy to: Jadwiga Kirejczyk, która odebrała akt powołania do Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Justyna Brzóska ze Szkoły Podstawowej nr 7. Dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży został ponownie Jerzy Łuba. Pracami Przedszkola Publicznego nr 1 oraz Przedszkola Publicznego nr 9 w dalszym ciągu pokierują odpowiednio: Anna Kamińska i Maryla Łysiak.

Gratulacje powołanym dyrektorom złożył wiceprezydent miasta Andrzej Stypułkowski, życząc im sukcesów na zajmowanym stanowisku i satysfakcji z wykonywanej pracy na rzecz jednostek edukacyjnych, których organem prowadzącym jest Miasto Łomża. - W tym miejscu chciałem pogratulować wszystkim nowym dyrektorom. Myślę, że współpraca z organem prowadzącym będzie wyglądała jak najlepiej – powiedział Andrzej Stypułkowski, dodając, iż nowymi dyrektorami placówek edukacyjnych są zarówno osoby doświadczone, jaki i po raz pierwszy obejmujący tę funkcję.

Do gratulacji przyłączył się także naczelnik Wydziału Edukacji Paweł Piwowarski. - Życzę Państwu owocnej pracy w nowym roku szkolnym. Wiem, że będzie on trudny, bo będziecie musieli Państwo oscylować i pracować na różnym podstawach programowych, i z różnymi rocznikami – mówił Paweł Piwowarski.

tekst i fot. Łukasz Chełchowski