Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Samozamykacze to urządzenie niezwykle poprawiające komfort życia codziennego. Tak błaha czynność jak zamykanie drzwi może wydawać się prosta i nieskomplikowana, jednak nie zawsze tak jest. Siłując się wcześnie rano z furtką ogrodową mamy w tyłu głowy, że czas trochę odświeżyć i unowocześnić ogrodzenie. A gdyby tak drzwi same się za nami zamykały, a najlepiej żeby miały jeszcze opcję zatrzaskiwania? Nic prostszego. Na rynku okuć do drzwi i okien istnieje wiele modeli samozamykaczy, które zapewniają komfort użytkowników drzwi, bram i furtek. Jednym z najbardziej popularnych producentów posiadających w swojej ofercie samozamykacze jest niemiecka firma GEZE, której podstawowym i najpopularniejszym modelem w asortymencie jest GEZE TS2000.

Samozamykacz GEZE TS2000

Firma GEZE

Niemiecki producent akcesoriów do drzwi i okien jest jednym z liderów na rynku europejskim i światowym. Produkty GEZE charakteryzują się przede wszystkim wysokim standardem użytych przy produkcji materiałów, które zostały starannie wyselekcjonowane przez specjalistów pracujących dla niemieckiego producenta. Konstruktorzy pracujący w GEZE stawiają na pierwszym miejscu rozwój i innowacyjność, aby zachęcać swoich klientów do zakupu funkcjonalnych urządzeń idealnych do wyposażenia budynków o nowoczesnej architekturze. Dbałość o każdy detal zdecydował o sukcesie marki na arenie międzynarodowej, również w Polsce.

Asortyment GEZE

Produkty GEZE to nie tylko samozamykacze, ale również różnego rodzaju akcesoria potrzebne do jego montażu, systemy zabezpieczające lub ograniczające dostęp do pomieszczeń, drzwi automatyczne lub urządzenia, które usprawniają cyrkulację powietrza w budynkach. O jakości produktów niemieckiego producenta może świadczyć wiele międzynarodowych atestów, które pozwalają na montaż urządzeń, przede wszystkim samozamykaczy, w drzwiach pożarowych.

Samozamykacz GEZE TS 2000

Wśród wielu modeli domykaczy do drzwi od niemieckiego producenta, najbardziej powszechnym jest model GEZE TS 2000, który służy do samoistnego zamykania drzwi znajdujących się wewnątrz i na zewnątrz budynków. Model TS 2000 charakteryzuje się przede wszystkim swoim uniwersalnym zastosowaniem, ponieważ pasuje do większości drzwi, pod warunkiem że ich waga nie przekracza 100 kilogramów, a szerokość 1250 mm. Czym dodatkowo wyróżnia się ten model samozamykacza?

  • Posiada funkcję ręcznej regulacji prędkości domykania drzwi, którą z łatwością można ustawić już po zamontowaniu samozamykacza.

  • Pasuje zarówno do lewych jak i prawych skrzydeł.

  • Posiada klasyczne ramię nożycowe z dodatkową funkcją blokady otwarcia drzwi.

  • Działa na zasadzie mechanizmu zębatkowego.

Zastosowanie GEZE TS 2000 oraz innych modeli samozamykaczy

Samozamykacze GEZE są świetnym rozwiązaniem dla osób prywatnych i przedsiębiorców, ponieważ mają bardzo szerokie zastosowanie.

Każdy model domykacza do drzwi GEZE spełnia funkcję, do której został początkowo stworzony, czyli do automatycznego zamykania drzwi. Oprócz tego samozamykacz chroni przed hałaśliwym trzaskaniem i pozwala uniknąć nieprzyjemnych przytrzaśnięć. Cechy charakteryzujące samozamykacz pozwalają również na jego wykorzystanie jako „bramkę” bezpieczeństwa, czyli kontrolę dostępu do pomieszczeń, które wymagają każdorazowej autoryzacji. Poza samoistnym zamykaniem i względami bezpieczeństwa, samozamykacz stosuje się także jako ochronę przed nadmiernym wychładzaniem i ogrzewaniem pomieszczeń, co pozwala w wielu przypadkach na zaoszczędzenie kilku dodatkowych złotych na rachunkach za prąd i ogrzewanie.