Chcesz rozwijać swoją organizację pozarządową lub przedsiębiorstwo społeczne poprzez usprawnienie jej działania? Weź udział w szkoleniu i doradztwie zakresu ubiegania się o granty oraz w konsultacjach prawnych. Uczestnictwo w działaniach Stowarzyszenia Da Się jest całkowicie bezpłatne. Sprawdź terminy rekrutacji! Projekt dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Łomży.

Projekt pn. "Doradztwo i pomoc dla NGO - źródła finansowania dla organizacji pozarządowych nie tylko z samorządu oraz wsparcie prawne!" jest odpowiedzą na stosunkową niską aktywność organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej z Łomży odnośnie pozyskiwania środków finansowych z konkursów ogólnopolskich np. FIO, ASOS. Ważne jest, żeby organizacje pozarządowe oraz podmioty ekonomii społecznej pozyskiwały środki finansowania swojej działalności nie tylko z samorządu. Skuteczne ubieganie się o granty w ogólnopolskich konkursach wymaga umiejętności pisania projektów w oparciu o wniosek oraz dokumentację konkursową. To często jest barierą dla organizacji, które nie potrafią przełożyć swoich pomysłów i planów na metodologię projektową.
Rekrutacja
Projekt jest dedykowany dla organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych, które są rejestrowane z siedzibą w Łomży. Uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne. Termin zgłaszania się podmiotów ekonomii społecznej do projektu to 31 sierpnia 2019 r. Działania będą podzielone na 3 etapy. Pierwszym etapem będzie szkolenie z trenerem na temat „Jak aplikować o środki zewnętrzne?”. Zostanie omówiony projekt, który uzyskał dofinasowanie celem pokazania dobrych praktyk. Drugi etap to indywidualne spotkania z doradczą odnośnie pozyskania środków finansowych przez organizację. Każdy podmiot będzie miał do wykorzystania 5 godzin. Dodatkowo podmioty będą mogły skorzystać z doradztwa prawnego np. zmiany w statucie itp.
Reasumując
- 15 organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych weźmie udział w projekcie,
- Każdy z podmiotów społecznych będzie mógł skorzystać z doradztwa indywidualnego - 4 godziny (organizacja pozarządowa),
- Każdy z podmiotów społecznych będzie mógł skorzystać z doradztwa prawnego w zakresie zakresu przedsiębiorczości społecznej i III sektora- 1 godzina (organizacja pozarządowa),
- Szkolenie grupowe z zakresu pisania projektów,
- Termin rekrutacji: 31 sierpnia,
- Zgłoszenie na podstawie formularza rekrutacyjnego,
- e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zapraszamy do udziału w projekcie