Wykonawczyniami koncertu zorganizowanego w Muzeum przez Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży był duet Voci di luna. Włoszki - flecistka Francesca Salvemini i pianistka Silvana Libardo rozpoczęły występ utworami z klasyki: "Pawany na śmierć infantki" Mauricea Ravela oraz "Fantazji węgierskiej op. 26" Alberta Franza Dopplera. W dalszej części królowała muzyka z filmów - znanych i niejednokrotnie nagradzanych Oskarami.

W części "filmowej"” artystki wykonały utwory słynnych kompozytorów, m. in. G. Gershwina, N. Roty, J. Williamsa, E. Morricone, M. Jarre a . Rozbrzmiały melodie z "Przeminęło z wiatrem", "Doktor Żywago", "Amerykanin w Paryżu", "Lista Schindlera" "Amarcord", "La dolce vita" i "Osiem i pół". Niespodzianką była "Orientalna melodia" – kompozycja Antonio Salveminiego, która dopełniła rodzinny koncert w salonie. Rodzinny, bo jak się okazało, Francesca i Antonio Salvemini są dziećmi Silvany Libardo.

Koncert zakończyły bisy słynnych włoskich kompozytorów - "Once Upon A Time In The West" Ennio Morricone oraz "Życie jest piękne" Nicoli Piovaniego.

2019-06-12 10:45 Opublikował: Wydział PRiK


1000 Znaków do wykorzystania