Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

  • W Łomży powstanie punkt informacyjny programu
Tak może stać się już niebawem. Wspólne pismo w tej sprawie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej napisali już prezydenci Łomży i Suwałk. Takie rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje m.in. w Augustowie.

- Program "Czyste powietrze" spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych mieszkańców – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Podobnie jest w Suwałkach, gdzie chętnych na wymianę przestarzałych źródeł ciepła również nie brakuje.

Obaj włodarze podkreślają, że Urzędy Miejskie starają się jak tylko mogą w udzielaniu informacji wszystkim zainteresowanym. Jednak nie są w stanie pomóc przy złożeniu i wypełnianiu interaktywnego formularza. - Jest on bardzo obszerny, trudny do wypełnienia i dostępny tylko w formie elektronicznej – czytamy w piśmie do p.o prezesa NFOŚiGW.

Program rządowy "Czyste powietrze" będzie realizowany przez najbliższe 10 lat. Ma on na celu ograniczenie emisji pyłów do atmosfery. Jego budżet opiewa na 103 mld złotych, z czego finansowanie w formie dotacji wyniesie 63,3 mld zł, zaś 39,7 mld zł będą stanowiły pożyczki zwrotne.