Kącik z książkami może trafić na wystawę. Biblioteka czeka na zdjęcia

Domowy kącik z książkami, biurko pełne zapisków, ogród albo ulubiona ławka mogą stać się tematem konkursowej fotografii. Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży szuka kobiet, które pokażą miejsca związane z czytaniem, pisaniem i własną twórczością. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone, a część z nich trafi na wystawę.
- Jedno zdjęcie może opowiedzieć o całym procesie twórczym
- Zgłoszenie do biblioteki wymaga kilku konkretnych elementów
- Nagrody finansowe i wystawa najlepszych fotografii
Jedno zdjęcie może opowiedzieć o całym procesie twórczym
Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Twórcza przestrzeń autorki” jest skierowany do kobiet, które ukończyły 16 lat. Uczestniczki mają pokazać własne miejsce inspiracji – przestrzeń, w której czytają, piszą albo rozwijają twórcze zainteresowania.
Do zgłoszenia można dołączyć maksymalnie trzy fotografie. Każda z nich musi być wykonana samodzielnie aparatem fotograficznym lub smartfonem. Organizatorzy dopuszczają podstawową obróbkę, ale zdjęcia wygenerowane lub zmodyfikowane przy użyciu narzędzi sztucznej inteligencji nie będą oceniane.
Fotografiom powinien towarzyszyć krótki opis. Uczestniczka ma wyjaśnić, dlaczego przedstawione miejsce jest dla niej źródłem inspiracji. W konkursie mogą pojawić się zarówno dobrze znane domowe przestrzenie, jak i mniej oczywiste miejsca związane z literaturą oraz twórczością.
Zgłoszenie do biblioteki wymaga kilku konkretnych elementów
Zdjęcia należy przygotować w rozdzielczości 200 DPI i formacie TIFF, a następnie przesłać elektronicznie na adres [email protected]. W temacie wiadomości trzeba wpisać: „Konkurs fotograficzny – Twórcza przestrzeń autorki”.
Do zgłoszenia należy dołączyć kartę uczestnictwa. Jest ona dostępna razem z regulaminem konkursu na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Zgłoszenie powinno zawierać:
- imię i nazwisko uczestniczki,
- wiek,
- adres zamieszkania,
- numer telefonu,
- tytuł fotografii,
- krótki opis przedstawionej przestrzeni i jej znaczenia dla autorki.
Termin przesyłania prac upływa 17 sierpnia 2026 roku. Przed wysłaniem warto sprawdzić nie tylko kompletność danych, lecz także format plików i ich rozdzielczość – smartfon jest dozwolonym narzędziem, ale nie zastępuje wymagań technicznych konkursu.
Nagrody finansowe i wystawa najlepszych fotografii
Komisja konkursowa oceni zgodność prac z tematyką, ich walory artystyczne i techniczne, a także kreatywność oraz oryginalność. Łączna wartość nagród finansowych dla laureatek wynosi 2 tys. zł.
Najciekawsze fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Organizatorzy przewidują również publikację wybranych prac w materiałach promujących projekt „HERstory – odkryj kobiecą siłę w książkach”.
Wyniki zostaną ogłoszone 28 sierpnia 2026 roku na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych biblioteki. Konkurs jest częścią projektu poświęconego literaturze tworzonej przez kobiety, ich doświadczeniom, wrażliwości i twórczemu potencjałowi. Organizatorem projektu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży, a przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
na podstawie: UM w Łomży.
![]()
Ostatnie Artykuły

Upał zagraża zwierzętom. Właściciele z Łomży mają o czym pamiętać

Kącik z książkami może trafić na wystawę. Biblioteka czeka na zdjęcia

Pająki, meteoryty i teleskopy. Łomża szykuje kosmiczny wieczór

59-latek zgłosił wybitą szybę. Policjanci szybko odkryli prawdę

W Łomży złożono kwiaty i znicze ku czci bohaterów 1944 roku

Stary Rynek zamieni się w galerię i scenę podczas finału „Światłem/Cieniem”

Na św. Rocha do Nowogrodu pojedzie specjalny autobus MPK

Zderzenie BMW i dwóch hulajnóg w Łomży. Sprawę rozstrzygnie sąd

Zaginiony 16-latek z Niemiec odnaleziony w Łomży podczas postoju autobusu

Mammobus przy Domku Pastora. Bezpłatne badania dla mieszkanek Łomży

Jak wybrać najlepsze usługi DDD w Łomży i na co zwrócić uwagę przy współpracy z firmą?
![[PIŁKA NOŻNA] Pelikan Łowicz – ŁKS Łomża 3:2. Gospodarze zaczęli sezon od zwycięstwa w Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I)](/images/mecz/thumbnails/pelikan-lowicz-lks-lomza-01082026-32.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Pelikan Łowicz – ŁKS Łomża 3:2. Gospodarze zaczęli sezon od zwycięstwa w Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I)

Włoski blues pod Arkadami. Andrea De Luca zagra w Łomży

Gitarowe hity lat 60. zabrzmią na Starym Rynku w Łomży
Przydatne dane teleadresowe
- KRUS Łomża - kontakt, godziny i obsługiwane gminy
- Parafia Bożego Ciała w Łomży - msze, kancelaria, sakramenty
- Dom Pomocy Społecznej w Łomży - przyjęcie, opłaty, kontakt
- Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży - kontakt, oddziały, rejestracja
- Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Łomży - kontakt, godziny i kompetencje
- Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży - kontakt, godziny, dokumenty
