Przed pomnikiem Jana Pawła II znicze i dewiza znów mówią jednym głosem

FOT. Powiat Łomżyński
Przed pomnikiem Jana Pawła II w Łomży na chwilę zrobiło się ciszej niż zwykle. W rocznicę śmierci papieża delegacja przyszła tam bez wielkich słów, za to z kwiatami i zniczami. W tle wróciło jego hasło „Totus Tuus” – proste, a dla wielu wciąż bardzo mocne. Taki gest przypomina, że pamięć o Papieżu Polaku nie jest tylko historią z podręcznika, ale częścią miejskiego rytuału i osobistego wspomnienia.
- „Totus Tuus” nadal brzmi jak znak całego pontyfikatu
- Kwiaty i znicze przed pomnikiem w imieniu powiatu
„Totus Tuus” nadal brzmi jak znak całego pontyfikatu
Hasło „Totus Tuus”, czyli „cały Twój”, od lat pozostaje jednym z najmocniejszych symboli związanych ze św. Janem Pawłem II. W tej krótkiej formule zawiera się jego sposób myślenia o wierze, zawierzeniu i obecności Maryi w życiu duchowym. To właśnie dlatego w rocznicę śmierci papieża ta dewiza wraca nie jak ozdobnik, ale jak przypomnienie o tym, co dla niego było najważniejsze.
Wspomnienie 21. rocznicy śmierci Jana Pawła II niesie ze sobą także coś więcej niż samą pamięć o postaci historycznej. Dla wielu osób to moment, w którym odżywają jego słowa, gesty i obraz człowieka, który potrafił łączyć prostotę z ogromnym autorytetem. Tego dnia wspominano nie tylko papieża, lecz także ślad, jaki zostawił w polskiej duchowości i w pamięci kolejnych pokoleń.
Kwiaty i znicze przed pomnikiem w imieniu powiatu
W imieniu mieszkańców Powiatu Łomżyńskiego hołd przed pomnikiem oddali starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, wicestarosta Anna Gawrych oraz dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży Jarosław Cholewicki. Delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicze, podkreślając w ten sposób wdzięczność za życie i dziedzictwo Jana Pawła II.
To był gest prosty, ale czytelny. W takich chwilach najważniejsze stają się nie przemówienia, lecz sama obecność i symboliczny znak pamięci. Przy pomniku św. Jana Pawła II znicze nie gasną zresztą tylko po to, by przypomnieć o jednej rocznicy – mają też mówić o ciągłości pamięci, która w Łomży i okolicach wciąż pozostaje żywa.
na podstawie: Powiat Łomżyński.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Powiat Łomżyński). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Przejazd przy Poznańskiej będzie zamknięty dłużej. Padła nowa data

Przejazd przy Poznańskiej nie zostanie otwarty. Autobusy nadal pojadą objazdami

W MPK Łomża przeszkolono pracowników z cyberbezpieczeństwa. Chodzi o NIS2

Mieszkaniec osiedla sam skosił trawnik. Spółdzielnia wezwała policję

Przejazd przy Poznańskiej znów otwarty. Autobusy wracają na stałe trasy

Nowe zasady dla kandydatów do kursu technika pożarnictwa już zatwierdzone

Strusia znika z trasy. Poznańska ma wrócić do ruchu już w lipcu

Nigdy nie miał prawa jazdy, a i tak jechał Hondą - kara była dotkliwa

Liliana Bardijewska w Łomży - rozmowa, która połączyła książki i scenę

Internauci wskazali miejsca, a łomżyńska drogówka zabrała dwa prawa jazdy

Gadowski przyjedzie do Łomży. W Hali Kultury opowie o „Tajemnicy spowiedzi”

Łomżyńskie wakacje 2026 zapełnią kalendarz od kina po noc spadających gwiazd

Łomżyński siłacz sięgnął po srebro. Teraz celuje w kadrę narodową

Łomżyńska młodzież odnalazła bohaterów Monte Cassino i wygrała konkurs
Przydatne dane teleadresowe
- Biuro Powiatowe ARiMR w Łomży - kontakt, adres i godziny obsługi
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży - kontakt, obiekty, godziny i cenniki
- Starostwo Powiatowe w Łomży - kontakt, wydziały, rejestracja pojazdów
- Parafia Matki Boskiej Bolesnej w Łomży - msze, kancelaria, kontakt
- Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży - filie, godziny, karta, katalog
- Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży - kontakt, oddziały, poradnie
