Mały miłośnik maszyn - Maksymilian został Czytelnikiem Miesiąca stycznia

W bibliotece w centrum Łomży wyróżniono małego pasjonata książek o pojazdach i narzędziach - trzyipółletni Maksymilian zdobył tytuł Czytelnika Miesiąca stycznia. Redakcja zauważa, że to nie pierwsze spotkanie chłopca z literaturą dziecięcą - zaczytuje się razem z siostrą i chętnie wraca do ilustracji pełnych maszyn.
- W Oddziale dla Dzieci ciekawość rozkwita przy stronach książek
- Laureat otrzymał upominki od miasta i lokalnych firm - to mały impuls do wielkich przygód czytelniczych
W Oddziale dla Dzieci ciekawość rozkwita przy stronach książek
Maksymilian ma 3 lata i 6 miesięcy i już z dużym zaangażowaniem ogląda książki o budowie, narzędziach i samochodach 🚗📚. W towarzystwie siostry Nadii jest stałym gościem Oddziału dla Dzieci, gdzie słuchanie opowieści łączy się z dotykiem ilustracji i żywym odkrywaniem świata pojazdów. Biblioteka obserwuje, że takie wczesne zainteresowania sprzyjają ciekawości i regularnym powrotom po kolejne tytuły 🙂.
Laureat otrzymał upominki od miasta i lokalnych firm - to mały impuls do wielkich przygód czytelniczych
Na laureata czekał pakiet upominków przekazany przez Urząd Miasta Łomża oraz vouchery ufundowane przez kawiarnię Bezowa Chmurka w Łomży i pizzerię Pepe Rosso w Łomży 🎁🍰🍕. To lokalne gesty, które podkreślają, jak ważne są inicjatywy czytelnicze w mieście i jak społeczność wspiera najmłodszych czytelników.
Miejska scena kulturalna pokazuje, że nawet najmłodsi czytelnicy potrafią inspirować - wyprawa do biblioteki może być początkiem fascynacji, która zostaje na lata. Biblioteka w Łomży stwarza przestrzeń, gdzie kartki zamieniają się w warsztat, plac budowy i garaż jednocześnie - wystarczy tylko zaglądać i słuchać 😊.
na podstawie: Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży.
Autor: krystian

